Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért tűnnek el a halaink?...

Miért tűnnek el a halaink? Hetente minimum egy, de hullát sem találunk! Enni kapnak, aqvárium lefedve, vizünk ELVILEG jó. De már másfél éves és még nem tudtuk betelepíteni, folyamatos az elhalálozás.

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs köztük egy piranha?
2010. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen halak vannak az akváriumba?
2010. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon úgy tűnik, hogy van köztük olyan halacska, amelyik szeret halacskával táplálkozni.
2010. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, ha egy "beteg" hal van és az megdöglik, megy utána az összes, függetlenül attól hogy milyen gyakorisággal cseréled a vizet. Ha esetleg kidöglik az összes, alaposan tisztítsd ki az akváriumot, és tegyél bele új halakat. Ha akkor is megdöglenek, akkor passz.
2010. máj. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nálunk is így tűnnek el folyamatosan a guppik O.o
2010. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nálunk ia fogyatkoznak halak, és sehol sincs tetem. Valószínűleg egy nagyobb hal megette a kisebb halacskát. Vagy pedig elpusztult a hal, és utána ette meg a többi. Nekünk volt olyan hal az akváriumunkban, ami megette a beteg és az elpusztult halak tetemét :S Mert ilyen fajta.
2010. máj. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én Xifóim is így voltak !

Minden nap eltűnt 1 , hmmm gondolkoztam erősen , és arra jutottam hogy éjel megkukkolom ugyan már miért mindig reggelre hiányzik 1-1..... !

Rájöttem , támadták egymást, mire kimentem este , addigra hiányzott a feje , az éppen "áldozatul" eső halacskámnak !

A fiu Xifóim , előszeretettel lakmároztak belőle !

Különvettem őket .... azóta nem tűnt el egy halam sem !

2010. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha egy halad beteg volt és a többi felfalta a tetemet akkor az is előfordulhatott hogy a többi is beteg lett! Ez az én véleményem nekem még hasonló eset soha nem volt! 3 éve akvarizálok de még csak 1 halam hullott ki eddig, őt pedig a végelgyengülés vitte el! Szerintem keress valami tünetszerűt a halakon és ha betegek akkor valami gyógyszeres kezelés lenne a jó! De ha nincs labirint kopoltyús halad akkor az akvárium méretétől függően tehetsz a vízbe előre vízbe feloldott konyhasót! NEM JÓDOZOTTAT! talán 5 literenként egy csapott mokkáskanállal! A lényeg h előtte old fel vízben! Nekem ez mindig bejött! Remélem segíthettem
2010. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi az összes válaszért! Elvileg halevő halam nincs: guppik, neonok, algaevők, páncélos harcsák, vitorlások, szumátrai díszmárna (Google a barátom :-) ), és zebra csíkos.

Mire jó a konyhasó? Hogyan tudom meg, hogy beteg-e vmelyik? Ha beteg halat ettek volna akkor egyszerre döglöttek volna, nem? És még 1 kérdés: utolsó válaszadó! Milyen az a kopoltyús hal amit írtál?

2010. máj. 19. 15:27
 10/12 A kérdező kommentje:

Megint itt. Köszönöm, már tudom milyen a labirint kopoltyús hal. Ilyenem nincs, viszont rájöttem, hogy xifó nekem is van. Vagy csak volt??? (Először egy pár volt)

Ja, és 90%os vízcserét is csináltunk már nagytakarítással.

2010. máj. 19. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!