Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Másfél éves vitorláshalamnak...

Másfél éves vitorláshalamnak óriási dudor nőtt az egyik szemén. Ötletek?

Figyelt kérdés
Úgy 1 hónapja is volt már neki, akkor elég szépen visszahúzódott. Most megint ott van, ráadásul, most hámlik is körülötte a bőr. Kb. 2-3-szorosára duzzadt szegénynek, és homályos is. Különben eleven, eszik rendesen, más betegségre utaló jelet nem tapasztalok. Mi lehet ez, és mi a teendőm vele?
2011. jún. 3. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen jellegű gócokat okozhatja vírus, baktérium és parazita egyaránt. Általában a rossz vízminőség a felelős érte, tehát ha leírod a tartási körülményeket, talán könnyebb kiszűrni, hogy mi lehet a baj. Mekkora az akvárium? Milyen a szűrés? Mennyi és milyen halak vannak? Milyen a hőmérséklet? Milyen gyakran van részleges vízcsere és mennyi? Mivel etetsz?

Ezen felül érdemes lenne külön venni és egy neomagnolos vagy parakilles fürdővel fertőtleníteni a halat, majd visszahelyezni, ha megfelelőek a körülmények.

2011. jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hű mennyi kérdés, próbálok mindre válaszolni.

120 literes

Szűrő: Resun P-400L (ennyit látok ráírva)

27 fok

2 vitorláshal, 10 dánió (pink, zöld, leopárd vegyesen), 1 párduccsík, 1 sziámi harcos, 3 páncélosharcsa, 1 anci, 1 vörös lábeó --> így élnek ők együtt már másfél éve, új halat nem vettem azóta

Kaja: szúnyoglárva, Fix 3, Sera Vipan lemezes

Műnövényeim vannak

Vizet kb. negyedévente cserélek, úgy a negyedét, vagy annál kicsit kevesebbet.

Az az igazság, hogy a múltkor 1 hétig kórházban voltam, és nővérem etette őket. Szerintem kicsit túlzásba vihette, mert sok lepedéket láttam a kavicson és a növényeken. Szerencsére a többi halon nem látok semmi jelet. Minden tanácsot szívesen fogadok! Köszönöm!

2011. jún. 3. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát, egyértelmű a probléma. Amiket elmondok, azok nem ellened fognak irányulni, ne vedd sértésnek, csak segíteni szeretnék, de rengeteg a hiba.

Fontossági sorrendben:

A vízcserék kötelezőek hetente, legalább 20-30% kell, talajporszívózással (az ürülék leszívásával egybekötve)!!!

Az, hogy nincs élő növényed, rengeteget ront a helyzeten, még elviselhetetlenebbek a körülmények a halaknak. Az ürülékükből ammónia szabadul fel. Ez számukra mérgező, ezt bontják a baktériumok nitritté, majd nitráttá. Ez is mérgező számukra, de ez már kevésbe. Ennek a felvételéért a növények lennének felelősek, illetve a szinten tartásához kell a heti 20-30% vízcsere. Most ez csak gyűlik meg gyűlik, egyre jobban terhelve a halakat. Amint látod, el is ért arra a szintre, hogy már te is látod. A halak már előtte is szenvedtek, de mivel sem ordítani nem tudnak, sem sírni, ezt nem látod rajtuk. Az ürülékükben úsznak. Vizeletben és ürülékben.

A szűrő botrányos ekkora mérethez. 400 liter/órát forgat, legalább a duplája kellene (én 70 literre használom a dupláját).

A másik az etetés: ha a szúnyoglárva szárított, az nagyon ártalmas számukra, semmi tápanyag nincs benne, csak emészthetetlen kitin az egész. Nyomelemek, vitaminok szintén. A fix márka szintén minősíthetetlen. A sera vipan kiegészítésnek jó, viszont a fő táplálék legyen FAGYASZTOTT szúnyoglárva, artemia, cyclops, daphnia, spenót, ilyesmik.

Csoda, hogy életben vannak a halak. Így tartani őket, ne haragudj, tudom, hogy jót akarsz, látszik a megnyilvánulásodban. Látszik az is, hogy intelligens vagy, de nagyon hiányosak a halakkal, vízbiológiával kapcsolatos ismereteid, ezért amit most csinálsz, az sajnos állatkínzás.

Javíts a szűrésen, a vízcserék gyakoriságán, vegyél megfelelő világítást és ültess növényeket.

Ha nekem nem hiszel, olvasd el akvarista.hu főöldalán az 5 ingyenes e-bookot, sokmindenre rájössz majd.

Illetve a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika c. könyve is szépen leírja ezeket a folyamatokat.

2011. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Nyomelemek, vitaminok szintén nincsenek a szárítottban (nem fejeztem be ezt a mondatot). Ezért jók a fagyasztottak, abban minden megvan, ami a halaknak kell.
2011. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem vettem sértésnek! Igyekszem megfogadni a tanácsaidat.
2011. jún. 3. 11:34
 6/6 gfero ***** válasza:
ez biztos hogy a rósz vízminőség jele ,mint ahogy murr is leírta hetente csinálj részleges vízcserét én lehet hogy eleinte használnák vízelőkészítőt mert regenerálja a halak nyálkahártyáját.a másik dolog a fixes tápok csak a kukába valók fagyasztott eledel + kiegészítésként csak minőségi tápot vegyél.pl tetra,sera,jbl
2011. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!