Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Így is ártalmas az akváriumra...

Így is ártalmas az akváriumra a rovarölő spray?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokat veszekedtem a családtagokkal, hogy abban a helyiségben ahol akvárium van ne használjanak rovarölő aeroszolokat, mert külön fel van tüntetve rajtuk hogy halakra veszélyes. Most mégis arra lettem figyelmes hogy hallom a spray hangját lent a nappaliban, az egyik rokon fújta le a szúnyoghálón a legyeket légyirtóval. Az akvárium fedett, elvileg nem kerülhet olyan könnyen bele és a készítmény nagy része kiment az ablakon, de én mégis aggódok a halakért, főleg hogy ennyiszer megmondtam hogy káros (és nem mellesleg szerintem nem csak a halakra hanem ránk is).

Ennyi is megárthat az akváriumnak?



2017. jún. 20. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem így annyira nem árt. Minden esetre a szoba ajtaját csukd be, ahol az aksi van.
2017. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos az egyik akvárium a nappaliban van (nappali konyha egyben van) és ez a legnagyobb tér a házban, két külső ajtó is nyílik innen így a legyek ide találnak be a legjobban, hiába van az ablakon szúnyogháló. Próbálom elkerülni az ilyen helyzeteket és nyugtat kicsit hogy fedett az aksi, de teljesen nem nyugtat meg mert én is rosszul vagyok a légyirtó szagától.
2017. jún. 20. 21:17
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ha fedett az akvárium és nincs légpumpa beüzemelve, ill a szűrőre épített légbeszívó nincs üzemben akkor ennyi spriccelés még belefér, ha van akkor ezeket le kell állítani egy kis időre. A biztonság érdekében azért szerezhetsz egy fóliát amit rovarirtás ideje alatt az akvárium tetejére teríthető plusz védelemként. A rovarirtás zárt helyen hatásos és természetesen ember se tartózkodjon bent, addig nem szabad bemenni amíg alaposan ki nem szellőztettetek. Nyitott helyen csak elfújjátok a drága szert potyára és csak az éppen arra repülő rovarokat öli meg.
2017. jún. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!