Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy olcsóbb...

Mennyibe kerül egy olcsóbb fajta akvárium + halak és mennyit kell vele foglalkozni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 25. 12:55
 1/10 anonim válasza:
0%

Mivel a terrárium legjobb (legjobban tisztítható), ha üvegből van, én nem próbálkoznék vele - hacsak nem vagy üveges:)


Ha fából akarod, akkor simán, de ha az egyszer bemocskolódik, akkor sosem tisztítod már ki normálisan:(

2017. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit akarsz benne tartani.

Kezdőknek 54-est szoktak ajánlani.

Kb. 20000.

Ha már "kész", akkor eteted a halakat, egy héten egyszer megmetszed a növényeket, meg cserélsz 15% vizet, ennyi.

2017. jún. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Az ára függ az elképzelésedtől. Ha használtan veszed olcsóbb. Előbb tervezd meg mit akarsz, mekkora aksit, mennyi halat, milyen szűrést, milyen növényeket. Ha ezt már tudod, keresgélj, mi fér bele a keretbe.

Nyilván, ha egy 30 literest akarsz, egy hallal, az olcsóbb, mint egy 54 literes több hallal.

A halak ára is függ a fajtától. Pár száz ft-tól több ezerig is terjedhet.

A rá fordított idő minimális, napi 5-10 perc az etetés, heti 1 részleges vízcsere, kertészkedni havi egyszer szoktam (max 40 perc). Évi egy nagytaki, erre rámegy egy szombatom ( egy 120 literes, egy 150 liter, egy 30 literes).

2017. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pl. ezek milyenek? Mennyi halat lehet ezekbe tenni?


[link]


[link]

2017. jún. 25. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:

A szettekkel az a baj, hogy gyenge a világítás és a szűrő is amit adnak hozzá.

Nem éri meg.

Én használtan vettem az aksit, szűrőt. A világítás ami új.

120 liter kijött olyan 40.000 körül.

2017. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szettet veszel, akkor variálható szettet vegyél, ott te választhatod ki miből milyen technikát szeretnél hozzá. Egyébként azt jó ha tudod, minél nagyobb az akvárium, annál könnyebb fenntartani, illetve hogy az akvarisztika ha jól csinálják nem épp egy olcsó hobbi.
2017. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! A bolti dobozos szettek, gyenge világítást, szűrést tartalmaznak, és az utóbbi miatt nagyon sok kezdő akvaristának lement a kedve az akváriumozástól. Ha tudsz akkor használtan nézzél, mert úgy töredék áron megkapod, és mindenképpen külső szűrővel érdemes működtetni. Nekem pl van egy 24 literes, igaz most üres, de arra csináltam egy külső szűrőt. csak garnélák voltak benne, de olyan jól érezték magukat, hogy nem győztem elajándékozni. vettem egy használt 54 literes bolti szetteset 20 ezerért, és abban az a kis gagyi szűrő megy, és szinte nincs is szaporulat.
2017. jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem kötelező egy helyről megvenni mindent. Én anno egy 112 literest vettem szettben, 30 ezer körül. Majd ráköltöttem a szűrőre, világításra megint ennyit. Jobban jársz ha szépen apránként összeállítod. Gondold végig. Milyen és mennyi halat szeretnél? Növényt? Mekkora helyed van? Mennyit szánsz rá? Első lépésben mindig a mit szeretnék tartani választ találd meg. Ahhoz nézz megfelelő méretű akváriumot. Ha leírod ide mit szeretnél bárki szívesen ad tanácsot, amit érdemes megfogadni. Ha megvan a méret, akkor minden más adott, hogy milyen kell. Ott már csak a márka és az ár dönt, honnan szerzed be
2017. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Ja és én 112 literrel kezdeném. Nagyobb tragédia nélkül is szerencsésen vészeltem át a tanuló időmet, pedig mekkora ökörségeket csináltam néha, mire megtanultam, hogy az akvárium lelke a szűrés és a világítás, de fontos a hőfokszabályzás, illetve a fajok megfelelő összeállítása. A természet sem tetszés alapján állítja be ezeket a dolgokat :)
2017. jún. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na jó, ha kifizetném, és adnék még némi pluszt a munkáért, akkor lenne, aki megcsinálja nekem?
2017. júl. 2. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!