Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig kell kezelni a darakórt?

Meddig kell kezelni a darakórt?

Figyelt kérdés

Egy hete kezelem az akváriumi lakókat JBL Punktol Plus 125-tel. A használati utasítás azt írja hogy minden második nap kapjanak kezelést 15 napon keresztül, vagyis 8 alkalommal kapjanak 100 liter vízhez 10ml-t (6mg malachitzöld-oxalát, 8mg metil-tioninium-klorid). 30 fokon van a víz hőmérséklete. Minden kezelés előtt 50% os vízcserét csinálok. Ma kapták meg a 4. adagot. Pöttyöket már a 3. napon, 2. kezelés után, nem lehetett látni.


Az akváriumban vannak csigák és rákok is. Egyenlőre nem okozott látható kárt a kezelésük. De félek minden újabb adag beöntésénél.


Folytassam a kezelést a 15. napig? Már levehetem a hőfokot 25 Celsiusra? (Arany halak is vannak az akváriumban)


2017. jún. 26. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kockáztatnék, én csinálnám még a kezelést, az viszont szemen ütött hogy mit keresnek aranyhalak meleg vizet kedvelő halakkal? Már meg is van a darakór kiváltó oka, szerintem nagyon rossz társítás van az akváriumban, és ki tudja még mi bajok is vannak.

A darakór a rossz körülmények miatt jelentkezik, hiába kezeled ki most ha nem változtatod meg a kiváltó okot nagyon hamar vissza fog térni. Érdemes lenne leírnod az akvárium összes adatát és hogy kik lakják, biztos tudunk segíteni.

2017. jún. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyesmi hatóanyaggal fele kezelési idő is elég szokott lenni, vagy 10 nap. 15 kicsit hosszúnak tűnik, de lehet a gyógyszer koncentrációja nem túl magas.


A hőmérsékletet már csak azért se venném le, mert a magas hőmérséklet elősegíti a paraziták fejlődését, és így hamarabb lépnek olyan stádiumba, amiben árt nekik a gyógyszer, és megöli őket. Hidegebb vízben lassabb a fejlődésük, kifejletlen állapotban hatástalan a gyógyszer, így ha hamar abbahagyod, lehet utána fejlődnek ki.


Én várnék az 5. adagig, hogy meglegyen legalább 10 nap, és utána napi 1-2 fokkal venném vissza a hőmérsékletet (2 fokot nem egyszerre, hanem 12 óránként)

Az aranyhalaknak meg így is úgyis menniük kell, ők abszolút nem mérvadóak, semmi keresnivalójuk ott.

2017. jún. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem sincs ott már kórokozó de most hogyan mondjam neked, hogy hagyd abba ha 15 nap kezelést ír elő a gyártó. A 10 napot feltétlen várd meg és ne feledkezz meg a 40% vízcseréről a végén, vagy amennyit előír az útmutató. A továbbiakban 2-3 hétig gyakrabban kell vizet cserélni mert most a szűrőbaciknak is vége, akkor is sűrűbben cseréld ha történetesen bacikultúrával indítod újra. Az aranyhalakkal kapcsolatban én is osztom a kollégák aggályait.
2017. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!