Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet kezelni a karmosb...

Hogyan lehet kezelni a karmosbéka puffadás betegségét?

Figyelt kérdés
Régebben tartottam karmosbékákat,de aztán az egyik felpuffadt és már nem tudott lemenni a viz alá meg enni se tudott,azután elpusztult.Vennék még újra,de félek,hogy megint elkapná ezt és nem tudom mivel kéne kezelni.Olvastam is róla,hogy ez egy betegség,de a kezeléséről nem találtam semmit.

2016. febr. 4. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez nem betegség, hanem vagy túl sokat ettek egyszerre, vagy valami olyat, amitől felfújódtak. Illetve még a rossz tartási körülmények is okozhatják ezt.

2016. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez a betegség előfordul ebihalnál, és kis békánál is.Az ebihal, vagy a béka testében felgyűlik a folyadék, majd pár nap elteltével a bőr alatt jelenik meg. A béka vagy az ebihal felpuffad.Egy kórokozó okozza.A puffadás akadályozza a mozgását, étkezését, légzését, végül az állat pusztulásához vezet vezet.

Ezt találtam :/

2016. febr. 5. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:
amikor haveromnak volt sose volt semmi baja, tartsd jobb körülmények között és akkor nem lesz beteg...
2016. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt, amit írtál, én is megtaláltam egy nyílméregbékás oldalon. Azt ugyan sehol sem találtam, hogy karmosbékát nem fertőzheti meg, de azt sem, hogy igen, csak olyanról hallottam eddig, hogy túlette magát és attól puffadt fel.
2016. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenük megvolt és a vizet is sokat cseréltem...
2016. febr. 11. 02:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget,már találtam információt egy külföldi oldalon :D
2016. febr. 12. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!