Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan takarítsam az akváriumo...

Hogyan takarítsam az akváriumot és mivel?

Figyelt kérdés
Holnap fogok kapni akváriumot 2 algaevővel, persze majd utána halakat is szeretnék bele, és segítségeteket szeretném kérni. Egyik ismerősömnek takarítás után kipusztultak a halai, így az lenne a kérdésem hogy mivel takarítsam ki, milyen időközönként, és utána milyen vizet tegyek bele az akváriumba?

2017. jún. 28. 17:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

SEMMIKÉPP ne vegyél holnap akváriumot halakkal. Ez nem úgy megy hogy van egy üvegnyi vized amibe belevágsz pár halat minden nélkül.


Olvasd el ezeket: [link]

[link]


A "takarítás" az heti vízcseréből álljon, aminek alkalmával aljzaporszívót is lehet használni. A szűrőt akkor kell tisztítani, ha jelentősen gyengül az áramlás. A szűrőanyagot leszívott vízben kell kimosni. Utána állott csapvízzel kell feltölteni az akváriumot, vagy vízelőkészítőt kell használni, akkor nem szükséges állott víz. Teljes takarítást soha nem szabad csinálni.

2017. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egyenlőre 2 algaevőm lesz, mert az benne volt az akváriumba és őket nem szeretném "kidobni". Milyen fajtájú halakat tehetek bele?
2017. jún. 28. 17:49
 3/20 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy hány literes az akváriumod és milyen a technikai felszereltsége (pl: milyen szűrő)


Mivel holnap fogod beindítani az akváriumot, így első lépésben egy vízkezelés nem árt. Gondolom csapvíz lesz benne. A csapvíz ugye klóros. Ilyenkor használj vízkezelőt (pl: Sera Aquatan).

Utána nem árt bele baktériumkultúra sem. Ez azért fontos, hogy a halak ürülékéből és az el nem fogyasztott halkajából származó ammóniát, nitritet, nitrátot, foszfátot megszüntessék. Ezek hasznos lebontó baktériumok. (pl: Seachem Pristine, Sera Bionitrivec)


A takarítás pedig heti egyszer, egy 10%-os vízcsere. Ilyenkor leszívsz az akváriumvizéből, de úgy hogy közben porszívózod az aljzatot is. (A vízcserét érdemes a talajporzsívózással egybekötni, így praktikusabb is) Kéthetente szűrőtisztítás, bár itt a szűrő takarításának az időtartama, függ attól is, hogy külső vagy belső szűrőt használsz (vagy esetleg mindkettőt), milyen típusú a szűrő, milyen szűrőanyagok vannak benne. A szűrőben lévő szivacsot mindig a leszívott akvárium vizében mosd ki, ne csapvíz alatt mert kinyírod akkor a hasznos bacikat is!


Kis segítség a szűrőanyagokhoz.

Szükséged lesz mechanikai szűrőanyagra, ez a szivacs (és van még a perlonvatta is).

Kell még biológiai szűrőanyag is, azért, hogy a hasznos lebontó bacik meg tudjanak telepedni valahol. Ilyen pl: kerámiagyűrű, lávakő, zeolit, biolabda.


Vannak kémiai szűrőanyagok is (pl: aktív szén, Seachem Purigen), de neked erre szerintem nem lesz szükséged.

2017. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
25 literes az akvárium és még semmi felszereltségem nincs, mivel kezdő vagyok és először szeretnék mindent megtudni, mint pl. hogy mi a létfontosságú amik kellenek
2017. jún. 28. 17:59
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem elég a heti 10% és nem szabad kéthetente szűrőt takarítani. Heti 20-30% kell és a szűrőt csak a teljesítménygyengülés esetén kell takarítani.

Most olvasom az akvárium méretét. Akár most is felhagyhatsz már az akvarisztikával ha ennyire nem gondolod komolyan. 25 liter? 30 liter alatt nem is tarthatsz gerinces élőlényt, az algaevőket (már ha ancira vagy társaira gondolsz) pedig 100 litertől érdemes tartani. Ha ezzel az akváriummal indulsz hamar kudarcba fulladsz és tömény állatkínzás lesz amit művelsz.


EGY DARAB sziámi harcoshal egy jó szűrővel jól növényesítve még éppen hogy elélne benne, te pedig benne két 100 litert igénylő hallal hozod hogy akarsz még bele mást is? Napokon vagy heteken belül ammóniamérgezésben múlnak ki. Jól olvasd el az akvagurus linkeket és tanulj előtte, mielőtt nekikezdesz mert ez egy hozzáértést igénylő hobbi.

2017. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tudod másnál megélt a 2 algaevő ugyan ebbe az akváriumba csupán helyhiány miatt kapom meg tőlük.Mivel itt normális válaszokat nem vagytok képesek adni, és segíteni KÖSZÖNÖM SZÉPEN, NEM KÉREK TÖBB VÁLASZT A KÉRDÉSRE.
2017. jún. 28. 18:32
 7/20 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés lesz.
2017. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mivel 25 liter, akkor ez nano akvárium.

Erre a célra egy ilyet javasolnék:

[link]

Vegyél hozzá kerámiagyűrűt külön.

Szükséged lesz egy fűtőre is.

[link]

Valamint valamiféle fény is. Tudni kellene az akváriumod hosszát, úgy lehet fényarmatúrát venni hozzá. Igazából mindegy, hogy fénycső vagy LED, itt a pénztárca szab határt.

Kell aljzat + élőnövény is.

Hogy milyen halakat tehetsz az algaevőid mellé?

Szigorúan nano halakat. Pl: werneri kalászhal, endler guppi, kolibrihal, galaxy razbóra.

2017. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ebben mi lenne kamu kérdés? hogy érdeklődök, nem értek hozzá vagy hogy szeretnék megtudni dolgokat?
2017. jún. 28. 18:38
 10/20 A kérdező kommentje:
végre normális válasz. köszönöm!
2017. jún. 28. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!