Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumomban 29 C° van, hogy...

Akváriumomban 29 C° van, hogy tudnám lecsökkenteni?

Figyelt kérdés
A szobában 25 c° van. Megy a világítás az akiban. A vízmelegítő is be van kapcsolva, de 26 c° ra van beállítva. Segítsetek pls.

2017. júl. 1. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Jégkockák
2017. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor mondjuk kezdetnek mi lenne, ha kikapcsolnád a vízmelegítőt?
2017. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az nemcsak addig melegít amennyire be van állítva?
2017. júl. 1. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Tapassz egy vizes újságpapírt a hátuljára, tegyél szórófejes flakonba vizet, és azt be a hűtőbe.

Napközben mikor eszedbe jut, spriccold le jól az újságot.


Láttam a másik kérdést is, ettől a ventilátorokat még érdemes megvenni, mert ezek egyike se túl hatékony módszer. Több módszer alkalmazása talán kiegészíti egymást annyira, hogy érdemi hűlést eredményezzen.


Ja, és a vízmelegítőt tényleg kihúzhatod.


Amúgy van ennél jobb módszer is, csak ahhoz kell egy hűtő, amit kicsit át kell alakítani.

Úgyhogy ezt kb 5-ször akkora akváriumoknál szokták csinálni, mint a tiéd, mert akkoránál éri meg.

2017. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt is kipróbálhatod, hogy teszel pl 1 literes flakonba mondjuk 8 deci vizet, a flakont összenyomod, kiszorítod a levegőt, és úgy rácsavarod a kupakot.

Csinálsz ilyet pár db-ot, és lefagyasztod őket. (lehet fél literes is elég)


Összenyomni azért kell, hogy legyen hova tágulni a jégnek.


Aztán valamilyen barkács módon beakasztod az akváriumba úgy, hogy a lehető legjobban az áramlásban legyen.


Ha kiolvadt, felmelegedett, cseréled.


De minden módszernél (főleg a jegeseknél) gyakran ellenőrizd a hőmérsékletet hőmérővel!

És kerüld el a hőingadozást. Ha pl 1 literes flakon túl gyorsan hűti, akkor elég a fél literes.


Ha napközben nincs aki cserélgesse, akkor ne hűtsd le nagyon, mert csak a hőingadozás lesz nagyobb.

2017. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez is jó, de nincs ki figyelje egész nap. Hajnalba megyek este jövök...
2017. júl. 1. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha értesz minimálisat a villanyászkodáshoz, és a tető kivitelezése is megengedi, akkor a pc venti is jó. Jobb mint az usb. 2 db 6 vagy 8 centis szerintem elég.

Kell hozzá adapter, ahány volttal hajtod meg, olyan gyorsan forog. 12 volt a max.

A pirosat meg a feketét kell bekötni, a sárga nem játszik.

(bár azzal is megoldható a fordulat szabályzás, csak bonyolultabb)

És figyelni kell mit hova kötsz, mert ez már egyenáram, nem fázis meg 0 hanem + meg - ; és ha fordítva kötöd, fordítva fog forogni. :)

2017. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem fog fordítva forogni :) de nem is fog forogni. De amúgy jó a PC venti. piros + fekete -. Én tegnap üzemeltem be egyet. Igaz csináltam hozzá digitális hőfokszabályzást is. Ma a hómérséklet 27-27,2C fok között ingadozott.Ha valakit érdekel a dolog és van pici affinitása az elektronikához, írjon privibe szívesen megosztom tapasztalataimat. Amúgy a belekerülési költség tápegységgel együtt 9000.- De az eredmény magáért beszél.
2017. júl. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!