Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a gond az akváriumomban?...

Mi a gond az akváriumomban? Mit vegyek, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

55 literes akvárium, másfél hetente 30%-os vízcsere, porszívózás. Március óta van meg.

Szűrőm: Orca 250, az esőztetőjét is használom (az aktív szenet már kiszedtem belőle)

Hőfok: 24-25°C

Kaja: Lemezes, szárított kaját, és hetente fagyasztott vörösszúnyoglárvát is kapnak enni.

Növényeket a kép alapján látjátok. Vízcserekor szoktam belenyomni a vízbe növénytápsót.

[link]


A gondom a következő:

3 mollym van, akik nagyon boldogok lettek az utóbbi időben, és sokasodtak szaporodtak. A kicsiket nem vettem ki az akváriumból, mivel annyi volt, amennyit nem akartam megtartani, így sorsukra hagytam őket. 5 db van jelenleg, amik úgy 1,2-1,5 centisek uszonnyal együtt, meg kb ugyanennyi nagyon picike. Van még egy ancim (ő tablettát is kap). Gondoltam, hogy veszek 4 szivárványos guppit, melléjük. 2 hete vannak meg, az egyik hím háta picit meggörbült és alig úszik, az aljzaton fekszik... egy másik nőstény is ezt csinálja, de nem görbe. Néhány pici mollymnak olyan, mintha vékonyabbá vált volna a farka, illetve az egyik guppinak is...

Mi lehet a gond? A sok növénytől nem tud jól szűrni, az amúgy se erős szűrőm? Vagy eddig miért nem volt baj? Vegyek légpumpát?

Köszönöm a segítséget


2016. okt. 5. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valamilyen betegséget bevittél az akváriumba az új halakkal.
2016. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

könnyű arra fogni első. sztem kevés a szűrő és a vízcsere is lehetne hetente. a több hallal több szennyezés, meg is lett az eredménye. mellesleg az anci meg a molly is 100 litertől tartható, jól kielemezted a halaid igényeit...

a halak nagyon nem fogékonyak a betegségre 99% ban a rossz tartás miatt alakul ki. sajnálom ha nyersnek tűntem, de ez az igazság.

2016. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ez a szűrő nano akváriumokhoz jó garnélákhoz...
2016. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A dobozára az van ráírva, hogy 60 literig, illetve, hogy 250L/H. Hány L/H-ra van szükség?
2016. okt. 5. 23:24
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

könyörgök. leírom 1000-jére. a biológia szűrés a lényeg, tehát a szivacs felülete, az neked 1-2 dl ha megvan, de még annyi se. azon szaporodnak el a lebontó baktériumok, amik lebontják a láthatatlan méreganyagot az ammóniát nitritté , majd azt nitráttá amit heti vízcserével mérsékelsz.



egy ilyet vegyél és nem lesz többé bajod


[link]



elég a legkisebb 4600 ft, 1,6 literes szivaccsal rendelkezik, kb 10 szer hatékonyabb mint a mostani szűrőd.



[link]


a 400l/h elég


[link]


itt van a szivacs mérete de, a legkisebb tuti elfér.

2016. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
a gyári ajánlásnál pedig jobb esetben az alsó értéket kell nézni. 20-30 litereshez lehet elég.
2016. okt. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
a felület a lényeg, de egyszerűbb a térfogattal számolni, a lényegen nem változtat.
2016. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi! :) Nagyon örülök, hogy válaszoltál.

Atman AT-200 Powerhead + BIOFILTER 2 4 790Ft

Akkor ez jó lesz? Legyen még nagyobb szivacs :D

2016. okt. 6. 00:02
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
ha befér akkor jó :DD
2016. okt. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szuper :D

Szerinted azok a halak, amikkel most gond van, azok rendbe jönnek? Vagy azoknak már annyi, mire megjön az új szűrő? :(

Beállítani, hogy állítsam be majd? Menjen egyszerre mind a kettő, vagy simán lecserélhetem egyiket a másikra?

2016. okt. 6. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!