Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pc hűtés akváriumra?

Pc hűtés akváriumra?

Figyelt kérdés
Régi pc-m ből szedtem ki 6 és 12 cm ventit. Egyenlőre rákötöttem egy 5v telefontöltőre. Működik szépen. A kérdésem az lenne hogy mivel megy a szűrő, és megy a levegő is, a légbuborékok felszínre érésekor kipukkadnak és a tetőn apró vízcseppek lesznek. A ventillátort ez nem bántja? Vagy a venti elé rakjak pl szúnyoghálót ami lényegesen felfogja az apró cseppeket? Felfogatás elég lenne pillanatragasztóval? Bármi tapasztalatotok van, szívesen meghallgatom.

2017. júl. 2. 15:18
 1/5 MR.X. ***** válasza:

Szerintem a ragasztáshoz elég lenne a pillanat ragasztó!

És jó mötlet a szúnyogháló is! :)

2017. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy ki is kapcsolhatod a levegőztetőt. Sok jelentősége nincs, hacsak nincs rommá zsúfolva hallal az aksi.
2017. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jövőhéten jönnek a halak, csak felszökött 29 c° ra a víz, az pedig nemjó. Most beállt 26 fokra, de még mindig nem az igazi. És a ventiket hova helyezzem? Szűrő fölé vagy minél távolabb?
2017. júl. 2. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:

A víz felszín fölé.

A cél, minél erősebb párolgás, mert maga a párolgás jár hőelvonással, ezt a fizikai alaptételt használjuk ki ventilátoros hűtésnél. És fújja a vízfelszínt, ne pedig szívja, mert valaki azt mondja, hogy el kell szívni a meleget, meg a párát.

Nem! Fújni kell! Minél jobban morogjon a levegő, minél nagyobb légtömegben a vízfelszín fölött.

2017. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fújóra fogom tenni, ezt már hallottam máshol is. Holnap reggel beindítom és időközönként megnézem hány fokos a víz. Remélem jó lesz.
2017. júl. 2. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!