Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a jobb egy akváriumra led...

Mi a jobb egy akváriumra led vagy neoncső világítás?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 db 30 W-os neoncső van egy 240 literes akváriumon ami 55 cm magas. Viszont én nem érzem hogy elég erős lenne, ezért gondoltam hogy váltok ledre. TERRAPLÁZÁN láttam terráriumon ilyen hosszú ledsoros lámpát, amire azt mondták 2000 Ft-ért meg lehet venni valaki tippet tud adni milyen lámpa lehet?

A mostani aksimba elég gyorsan nő a zöld alga, hetente kell mosnom az akvárium falát.



2017. jún. 21. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Színhőmérséklet és fényintenzitás. Ezt a kettőt kell figyelembe venned, az mindegy, hogy ezt mi szolgáltatja.
2017. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem valami izmos a fényed, de hát a leddel is ugyanez a helyzet, abból is lehet keveset is használni, meg sokat is, mint fénycsőből.


És ezt nem lehet ilyen leírásból megmondani (bár sejtem mire gondolsz, és azzal nem lennél előrébb) még ránézésre se lehet megmondani, fényerőt kell kideríteni (lumenben) a számok nem hazudnak.

(Viszont a gyári adatok igen, úgyhogy van, hogy még ez is félrevezető!)


Az biztos, hogy ugyanilyen áramfelvétel mellett a drágább ledeknek jobb az energiafelhasználásuk (több fényt adnak) mint a T8-as fénycsöveknek.

Meg általában a fénycsöveknek.

Az olcsóbb ledek viszont nem tudnak többet.



Én inkább azt javaslom, mivel egy ledsor nem foglal túl sok helyet, elfér a fénycső mellett is, inkább ne cseréld le, hanem egészítsd ki a világításod.


Csak hogy nagyjából képben legyél, olyan ledvilágításra lecserélni, ami önmagában elég fényt adna, inkább 25.000 - 30.000 ft, nem 2000!

És akkor egy dizájn nélküli noname verziót számoltam.


Igaz, ezért az árért némileg kevesebbet fogyasztana, és másfélszer ennyi fényt adna, mint a mostani, (gondolom ki fényterelőzött) T8-as csövek.


A terraplázán nem tudom ezt mire használták, akváriumhoz, vagy terkóhoz, de vízben azért másképp terjed a fény, szóval nem kell mindent elhinni.

Ha erősebb fény kell, akkor kb 30 lumen / liter értéket érdemes elérni.

Neked most kb 20 lm/l van.


Ledeknél általában megadják hány lument ad le, járj utána, mit tud a 2000 ft-os.

Kiegészítésnek lenne jó a fénycsövek mellé.



Ami az algát illeti, nagyobb növény konkurencia mellett tényleg jobban lehetne ellenük harcolni, tehát ha tempósabban növő növények elszívnák előlük a tápanyagot.

Ehhez viszont tényleg több fény kell.


De ez nem jelenti azt, hogy a mostani helyzetet ne lehetne jobbá tenni ezzel a fénnyel.

Az algásodás ennél jóval összetettebb, és minél magasabb a fényerő, annál érzékenyebb.

Úgyhogy ha a mostani erősen "low-tech" körülményeknél se sikerült olyan egyensúlyt belőni, hogy ne legyen ilyen erős az algásodás, akkor a fényerő növelés még gyorsabban növő növények betelepítése mellett is csak ronthat a helyzeten.

Ezt mindenképpen figyelembe kell venni!


Ha pl kicsit túl van terhelve a víz (vagy túltápozás, vagy túletetés, vagy túl sok hal, vagy alacsony szűrőkapacitás)

és ezért van algásodás, magasabb fényerő mellett ez hatványozottan megbosszulja magát.

2017. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az akvárium kicsit túltelepített:

5 vitorlás

8 páncélosharcsa

8 vörös neon

6 fekete neon

2 torokátum harcsa

15 szifó

2 sziámi algaevő

1 palacsinta algázó


Heti 40 liter vizet cserélek és Easy life profito növénytápozok heti 15 ml-ert.


Engem főleg az alga zavar mert a növények levelei is bealgásodnak. Az anubiasok nagyon gyatrán néznek ki.

A másik faj az nagyon szereti ezeket a vízparamétereket

[link]

van belőle vagy 10 tő és sok kishajtás, viszont a zöld alga ezeknek a levelein is látszik.


Tippek hogyan tudnám megszüntetni ezt az algásodást?

2017. jún. 22. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát azért ez meglehetősen túltelepített, úgyhogy a legelső lépés az agák visszaszorításában egyértelműen egy meglehetősen túlméretezett szűrés.

Ez azt jelenti, hogy kell egy akkora külső szűrő, ami meg bír szűrni bő 300 liter vizet.

Nem a gyári ajánlás szerint, az parasztvakítás, hanem frankón.

Ez az alap, enélkül nem fog menni, innen lehet továbblépni világítás erősítés és növényzet terén.

2017. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!