Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék akváriumot vásárolni...

Szeretnék akváriumot vásárolni 200-240 liter körül! Ez az összeállítás milyen? Az alább leírt szett vagy egy juwelrio 240 a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Szeretnék visszatérni az akvarisztika világába! Nagyon régi tapasztalataim vannak és már sokat felejtettem ezért szeretnék egy kis segítséget kérni!


Koncepció: 240 literes vegyes akvárium


Összetevők:

akvárium 120X40X50 (magas) + a hozzá tartozó 2X30 W műanyag tető (ebbe majd szeretnék tükröt vagy alufóliát rakni, amivel kicsit növelem a fényerőt), ezt a tetőt majd le szeretném cserélni egy kicsit komolyabbra de az még a jövő zenéje. vagy ha tudtok olcsóbban valahol

külső szűrő: JBL Cristal Profi e1502 greenline (1400 liter / óra)

belső szűrő: Eheim Pick Up 200 (2012) 220-570l/h vagy ha ez kevés akkor Eheim 2413 Biopower 240 belső szűrő - biológiai töltettel (280-750 liter / óra) - bár azt mondták erre nincs szükség, bár sok helyen azt olvasom, hogy de igen.

fűtő: 200 W (bár a hőmérséklet elég állandó)

aljzat: kvarchomok, amibe még kevernék általános növénytalajt, vagy inkább a növények melléinkább csak kapszulákat dugdossak?


Mi az, amit másképpen csinálnátok?

A növények és a halak még nincsenek lefixálva, esetleg abban is segíthetnétek, hogy egy szép, hosszútávon életképes és egészséges akváriumot tudjak kialakítani.



#kezdő #akvárium szett #juwel #kezdő akvarista szett
2017. júl. 12. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a szettet vedd, ez az összeállítás amit te leírtál szerintem szuper lesz így. Szerintem is rakj belső szűrőt, az én kétszázliteresemnek is egy ideje csak külsője volt, aztán beleraktam még egy belsőt is hogy meglegyen a kellő vízforgatás, szóval nem árt.

Amit máshogy csinálnék: az aljzatnak jó a kvarchomok, én is azt raktam, viszont a növénytalajt ne keverd bele mert akkor bezavarosodik a víz és fellebeg mindig a víz tetejére meg mindenhova máshova. Én JBL növénytáptalajt raktam a kvarchomok alá, arra raktam kb öt centi vastagon a homokot, így a táptalaj (ami állagra inkább porózus) nem kerül a vízbe, viszont a növények gyökerei szépen elérik és dúsan nőnek tőle.


Ha leírod milyen halakat szeretnél abban is tudunk segíteni hogy jó-e az összeválogatás. :)

2017. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

AZ eheim pickup szerintem inkább egy általános szűrő, belsőhöz képest viszonylag nagy szivaccsal és alacsony vízforgatással.

Mivel neked a biológiát a külső viszi, erre pont nincs szükséged. Egy erős belső kell, jó ha mechanikailag jól szűr, de nem a biológiai szűrésre kell rágyúrni.

És ha már a külső jbl, erősen figyelmedbe ajánlanám mondjuk a jbl cristal profi i 200-ast. Fekete háttérrel szinte észrevétlen, nagy mérete ellenére.

2017. júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!