Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ehető a koi ponty hal?

Ehető a koi ponty hal?

Figyelt kérdés
Fontos lenne tudnom,mert fogtam egyet és nem tudom ,nem írja sehol a nett. Köszi szépen.
2010. máj. 22. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 1 fórumon ezt olvastam:


"A koi ponty spéci dolog is lehet, alapvetően nem ehető:-) A japánok nagyon hajtanak rá, persze ők sem enni. Amelyik koi úgy néz ki, mint a japán zászló, azért állítólag többezer dollárt is adnak."

2010. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Amúgy meg lehet enni, én ettem már de nem ízlett. Nem valami finom
2010. máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt a halat hobbira tartják és nem azért hogy megegyék , és te meg eszed a hörcsögöd vagy tengeri malacod vagy mokúsok vagy bármilyen állatodat amit hobbicélra tartasz ?? !!!!!!!!!
2010. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ugyan úgy ehető,mint bármelyik ponty.Ha teheted inkább ajándékozd el valakinek, aki tartani tudja.Kár lenne megenni ezt a gyönyörű állatot.
2010. máj. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eheto, nekunk egy ismeros hozta egyszer, hogy csinaljunk belole halaszlevet, horgasztoban fogta és mar hatalmas volt. Pontyféle, igy végulis eheto, de olyan szép és kulonleges, ne edd meg, inkabb ajandékozd vagy add el valakinek, akinek pl. nagy kerti tava van és szereti a halakat. A koi a feng-shui szerint a kiartas és férfiero jelképe, igy ha fiu vagy, ne kovesd el azt a hibat, hogy megeszel egy ilyen halat. ;) Egyébként lattam mar olyat, hogy hatalmas méretu koiért 1500-2000 forintot is elkértek, elado volt. Persze nem Vateran. Add el ennyiért és vegyél belole sult hekket, finom.
2010. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!