Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pipálnak a guppik?

Miért pipálnak a guppik?

Figyelt kérdés
Szerintem sacperkb minden rendben van, de valami mégsem, mert ha nem is állandóan, de fel feljönnek pipálgatni. 54 literes az akvárium, a víz teteje fodrozódik rendesen, heti 2x25% vízcserét végzek, mindig mielőtt beadom az új vizet természetesen vízelőkészítőt használok (Aquatan), áramlás van, de nem eszeveszett, nagyobbra nem is akarom mert úgy állítottam be hogy ami még nem zavarja őket, a víz még most nyáron is legmagasabb 26 fokos volt. 1 hím + 3 nőstény guppi van az akvában, meg egy otocinclus. JBL Cristalprofi e 702 külső szűrő, + aquael fan 1 plus a törmelék összeszedése végett, meg ugye vízfelszín mozgatása miatt. Profito megy gyári adagban meg gyári ajánlott easycarbo. A vizem lúgos, 20nk körüli, vagy kicsit keményebb, mást nem nagyon mérek de azt tudom hogy alapból a nitráttartalom magas, 23. Tényleg nem látom hogy miért csinálják :D

2017. júl. 30. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kicsit soknak tűnik nekem a heti 2x25%, de igazából az nem okozhatná ezt. Ezek oxigénhiányos tünetek de a környezeti adottságokból nem lenne indokolt ez a viselkedés. Hirtelen valami olyan betegségre tudnék gondolni ami a kopoltyújukat károsítja és az miatt éreznek légszomjat.
2017. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Platypus ***** válasza:
Fura. Nem értem, honnan jön a magas nitrátod. Alig van halad sok vízre, a vízcseréd bőven elég, és mégis. Kell lennie valami nagy nitrogénforrásnak az akváriumban, és valószínűleg ez okozza a pipálást is. Virágföld a táptalajod? Nyakig vagy csigával és eteted őket? Korábban sok hal volt és nem takarítottál talajt utánuk? Kútvizet használsz?
2017. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Lehet túl meleg a víz. Bár nincs az a brutál meleg. Még.

A nitrát tényleg magas, tegyél a külső szűrőbe szat gyantát.

2017. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A csapvizemben alapból van 23 nitrát, megnéztem a vízszolgáltató honlapján, szóval vízcserekor is ez az alja. Erről indul, ehhez jön hozzá ami keletkezik az akváriumban. Csigam van, viszonylag sok, de nagyon aprók, ritkítom őket. A talajban van dzsuva az biztos, a felszínét szokat óvatosan porszívózgatni, heti szinten, de mélyebbre nem tudok menni, mert kiszívná a táptalajt, ami nem föld, hanem Tropicás. Egyébként vízcsere után még sokkal jobban pipálnak. Vízmozgásnak elégnek kéne lennie, fodrozódik rendesen.
2017. júl. 30. 16:28
 5/17 A kérdező kommentje:
*szoktam
2017. júl. 30. 16:29
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja és hozzátartozik, hogy voltak korábban másféle halaim, kevesebb vízmozgással, ugyanezzel a vízzel, azok nem pipáltak. Bár azt mondják az elevenszülők hajlamosabbak erre.
2017. júl. 30. 16:31
 7/17 Platypus ***** válasza:
Ha már valamelyik halad hajlamos erre, akkor az inkább az oto, bár manapság a túltenyésztett guppik sem épp a szívósságukról híresek. És így azért kéne kezdeni valamit a nitrátoddal. Vagy a már említett SZAT gyantát használod, vagy elkezded a vizet tápozni mikroelem+kálium+foszfát kombóval, jó sok gyorsan növő növény telepítése mellett.
2017. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, hogy nem akarok belebonyolódni a tápozásba mert ahhoz mérni kellene, hogy legalább sacperkb megfelelő arányban legyenek a tápanyagok. Így látatlanba ahhoz meg nincs nagyon érzékem. De pl gondoltam arra, hogy fele arányban ioncserélt vizet adjak, azért mégis a felére csökkenne a nitrát is. RO berendezés drága. Ez a bajom a tesztekkel is, azok is elég borsosak nekem most jelen pillanatban. De akkor a nitrát okozhat ilyesmit? Elvileg? :D
2017. júl. 30. 16:57
 9/17 Platypus ***** válasza:
A nitrát közvetlenül nem. Azonban magas nitrátszint mellett a belekben nitrit keletkezik, és az már épp ilyen tüneteket produkál. A tápozáshoz amúgy nem feltétlenül kell mérni, ha mondjuk veszel egy TF plantert, a hozzá való TF foszfátot és mellé liqui carbot. Ha betartod a gyári ajánlást mérések nélkül se lőhetsz nagyon mellé. És ez egy elég erős támogatás a növényeidnek is. Vagy SZAT gyanta, az olcsóbb és minden ellenőrzés nélkül teszi a dolgát. Ha elbarnult regenerálod, de konkrétan nitrátot mérni nem kell.
2017. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Elvileg okozhat.


Gyorsan növő növényekhez jó bőven kéne amúgy fény is, jó bőven.

Amúgy sokat ki is pocsolsz tápból.


Gyári mennyiségű táp meg carbó erős fény mellett tartott sok növényhez kell, ha ez nincs, akkor kevesebb is elég, meg amúgy vízcseréből is elég kevesebb, mert most kb a vízcserékkel szabályzod le a táp mennyiségét, mint az ei. tápozásnál.


Na mindegy, nem mentél bele a növény részébe így én se tudok, mert semmit nem tudok a körülményekről.

A lényeg, hogy esetleg vízfelszínen úszó növényzettel lehetne még próbálkozni, mert azt közvetlenül éri a fény, és így gyorsan szaporodik, tehát gyorsan veszi fel a nitrátot.


Ha ioncseréltet akarsz, szerintem előbb max 1/3-dal próbálkozz.


A szat gyanta se olcsó amúgy, de rettentő hatékony, és ritkán kell venni, mert sokszor regenerálható.

2017. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!