Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akváriumtulaj vagyok!...

Kezdő akváriumtulaj vagyok! Miért pipálnak vízcsere után a guppik?

Figyelt kérdés
6 éves nagyfiammal, kb fél hónapja üzemeltetünk egy 42 l-es akváriumot! Nagyon kezdők vagyunk! Sokat olvasgattam a témában, és szeretném jól csinálni! Egy nagy hibát már elkövettünk, nem vártunk 1 hetet, hogy beérjen a víz, mielőtt beletettük a halakat! Bár 3/4 ed részben ozmó viz került bele, a csapvízbe pedig tettem tetra aquasafe-t! Guppik vannak benne, két szifó, két algaevó, két blackmolly! Eheim pickup 60 szűrőnk van, és talán kicsi!? Illetve tegnap alváshoz kicsit lejjebb csavartuk a szűrőt, reggelre pipáltak a halak! Gondolom nem szabad letekerni! Köszönöm a segítséget!
2014. nov. 17. 10:51
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
2014. nov. 17. 10:59
 2/33 anonim ***** válasza:

Nekem akkor pipáltak a halak egyszer mikor vízcsere után meleg volt a víz...kb 30 fokos.

Próbáld meg a feljebb hozni az akváriumban a szűrő nyomó ágát, ahol kinyomja a vizet, hogy a teteje a víznek fodrozódjon! Vagy van neki az a része ahol szívja be a levegőt a kis csövön keresztül és beoldja a vízbe...az is ok? Mert akkor probléma nem lehet!

A szűrőt maxon járasd! Meg kell szokni a hangját!

2014. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Most már látom a képet...told lejebb a szűrőt, hogy ne fröcsögjön ki a víz!
2014. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
2014. nov. 17. 11:04
 5/33 anonim ***** válasza:

Hát itt nagyon nagy gondok vannak.

A halak telepítése előtt 3 hetet kell várni.

Szifó,molly,algaevő 100 literbe való.

Vannak benne élő növények?

Mekkora a viulágításod?

Melyik halból mennyi van benne?

Ne tekerd lejjeb a teljesítményt.így is csak elég szűkösen viszi el az akváriumod ez a szűrő.

Érdemesebb lenne inkább beszerezned mondjuk egy AQUAEL fan 2-es szűrőt.Én nagyon meg vagyok vele elégedve.

2014. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Mostmár látom,hogy vannak benne növények.Nagyon szép akvárium,de inkább ahogy mondtam a szifónak,blackmollynak,algaevőnek kicsi.Azokat inkább ajándékozd el.

Ha raksz bele mondjuk csak 6 hím guppit,akkor elég ez a szűrő.

2014. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
14 hal van benne összesen! Egy lány guppi,és most már tudom,túl sok a fiú! Egész mást mondott a boltos,mást a szakirodalom! A szűrőt is a boltos ajánlotta!
2014. nov. 17. 11:12
 8/33 anonim ***** válasza:
Ott van egy zadánió is,annak is kicsi,de annak legaláb csak 60 liter kell.
2014. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Bocs az zebradánió akart lenni.
2014. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
70%

Van egy aranyszabály az akvarisztikában:

Ne bízz az eladóban,mert csak eladni akar,és a 90%-a nem ért hozzá!

2014. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!