Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akváriumosnak milyen...

Kezdő akváriumosnak milyen halakat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy pici akváriumot. 12 vagy 20 literesen gondolkoztam. És csak 2 halat szeretnék beletenni. Milyen halak azok amelyek nem túl drágák és "igénytelenek"? 20 ezer ft-nál többet most nem tudok ráfordítani. Légyszi ha lehet, írjatok árakat is. Köszönöm a tanácsokat!
2010. máj. 23. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20ezer forintért inkább nagyobb akváriumot vegyél,kevesebb vele a gond.
2010. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék nagyobbat, mert abba szerintem hülyén mutatna 2 db hal. (Bettát néztem, ami nagyon tetszik)
2010. máj. 23. 12:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Aranyhalat ajánlok akkor,abból is a fekete teleszkópszeműt(m,mert volt nekem,és sokáig bírta,6 évig pontosan). vagy a ducibbakat,mert nagyon jól mutatnak,és nem drágák! :)
2010. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
attól függ h szánsz e a légpumpára, kis szűrőre, fűtésre pénzt, az aranyhal fűtés nélkül is jól megvan, a sziámi harcoshal légpumpa nélkül megvan ...akár fűtés és szűrő nélkül is (de akkor azért sűrűbben kell cserélni a vizet. A sziámi hímet lehet egyedül tartani, vagy 1-2 nősténnyel (két hímet együtt nem lehet). De olvass el egy honlapot, menj el egy akvarisztikába és nézd meg a halakat és kérdezz. (de mindenképpen olyanba menj amit megbízhatónak tartasz, vagy mások tartanak)
2010. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lepukkant kis városunkban nincs akvarisztika. Van a városban talán 4 állatbolt, ebből 2 foglalkozik halakkal.

Keddig nem tudok sehova sem menni, minden zárva.

Nemrég pattant ki ez az ötlet a fejemből. És csak az akadályoz meg, hogy holnap is ünnep van.

2010. máj. 23. 12:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt néztem az interneten, hogy az ilyen "extra" dolgok együtt legalább 15-18 ezer ft (talán a legdrágább boltot néztem?!), így ezeket most nem venném meg. Később biztosan, de most nem.
2010. máj. 23. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a guppit vagy a sziámi harcoshalat javaslom,nekem az aranyhalak nem jönnek be,meg nagyra nőnek,de persze te döntesz!Vagy ha MOST nem tudsz 20 000-nél többet kiadni,akkor várhatnál,és veszel egy nagy akváriumot(mondjuk 50 literes elég),és veszel csapathalakat.Jól mutat,ha sokan vannak,kezdőknek is ajánlott a neonhal,a zebradánió stb. meg az ilyen kis méretű csapathalak.:)De ha csak kettőt akarsz,akkor 2 guppi vagy 2 betta:)
2010. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az ilyen halas dolgok elég drágák de pl vaterán, teszveszen, expresszen nézelődhetsz mert használt akváriumok, szűrők, légpumpák már nem olyan drágák igaz a postaköltséget a vevő állja vagy ha a közelben találsz valamit azért el lehet menni. Egyébként a miénk sem nagy város, de szerencsére akvarisztika van egy igen megbízható. Esetleg a városotok közelében valahol nincs akvarisztika?
2010. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
[link] itt van pl... igaz h csak 30 literes de van hozzá szűrő és nem is drága. (ez csak egy példa; nem tudom hol laksz mert az akváriumot személyesen lehet átvenni szóval a lakóhelyedhez közeli eladót kell keresni)
2010. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én írtam a 12:18 ast és az előző kettőt is, remélem segítettem!
2010. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!