Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan hal amely képes...

Van olyan hal amely képes ritkítani a törpeharcsát?

Figyelt kérdés
Például csuka,süllő,feketesügér,balin vagy az angolna.

2017. aug. 1. 16:18
 1/9 Liki István ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a mellúszók és a hátúszó tüskéi minden halfajt és állatfajt visszatartanak attól, hogy vadásszanak rá és lakmározzanak belőle! Ezek a tüskék olyan szögben állnak, hogy egy ragadozóhal sem tud rárabolni sérülés nélkül!
2017. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a fekete sügér képes az ivadékokat ritkítani és telepítenek tavakba ebből a célból. Viszont gyakorlatilag nem olyan mértékben fogyasztja őket a többi zsákmányállata mellett hogy az számottevő legyen.


Legkönnyebben varsával ritkítják őket és ilyenkor az ivadékrajokat szedik ki merítőszákkal, így valamelyest kordában lehet őket tartani.

2017. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, és a akkor az őshazájában miért nem szaporodott el túlságosan?
2017. aug. 1. 20:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha feltűzöd halszeletnek tüske nélkül, még akkor se rabol rá semmi.
2017. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Őshazájában a kedvezőbb környezeti tényezők hatásai miatt lényegesen nagyobbra növekszik (Emlékezetem szerint a rekord példány nagyobb, mint 5 kg.) - ezért intenzíven horgásszák és halásszák. Másrészt ott léteznek a természetes ellenségei, fogyasztói (pl. feketesügér), melyek szintén gátolják a túlszaporodásukat.
2017. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tavakban lenne természetes ellenségük, mégpedig a vízgazdálkodó, akinek fémvarsákat kéne kiraknia majd a törpén-naphalon kívül minden mást visszaengednie, a fekete sereget pedig egy nagy merítőhálóval kikanalazni ha valaki meglátja. De sza.ik bele mindenki, kell a közellenség.


A húsa legalább finom! :)

2017. aug. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor amerikában melyik halfaj ritkítja soraikat?
2017. aug. 14. 12:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Vagy a kígyófejű hal meg tudja enni őket?
2017. aug. 14. 13:00
 9/9 banánherefőzelék válasza:

A négyes hozzászólásra válaszul:

Én szoktam feltenni halszeletnek, úszós szerkóval. A nagyobb törpék rámennek simán. De csukát is fogtam már vele.

Egyébként a fekete sügér állítólag ritkítja. Meg a csirkék. 🙂

2022. júl. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!