Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok ennyi guppit?

Tarthatok ennyi guppit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hete kaptam ismerősöktől egy akváriumot, mert nekik már nem kell (költözés miatt).

Gondoltam, hogy berendezném, és belevágnék az akvarisztikába. Ha jól mértem le az akváriumot, akkor 30 literes. Mondjuk nagyobbnak tűnik de a számok biztos nem hazudnak.

A kérdésem az lenne, hogy ekkora akváriumban tarthatok 5 darab guppit? Még teljesen kezdő vagyok az akvarisztika témakörben, de próbálom gyűjteni az infókat az ezzel foglalkozó weboldalakról. A ti véleményeteket is ki szeretném kérni ezzel kapcsolatban.


Köszönöm a válaszokat.



2017. aug. 2. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
30 literre 3-4 guppi kb, szerintem az 5 még belefér. De ennél több már ne legyen :)
2017. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hali.

Régen nekem is voltak guppiaim, én pedig egy 40 literes akváriumban tároltam 6dbot. Nem mondom, hogy szűkösen fértek el, de inkább 4-5öt kellett volna beletennem. Szerintem tárold nyugodtan, végülis te tudod, de én szerintem csak négyet tennék bele, de az az egy még elfér ott!

2017. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

A guppi csapatos hal, ami azt jelenti, hogy minimum 10 kellene belőle. Illetve a guppiknak ilyen kis akvárium bem megfelelő, mert bár nem nagy növésűek, de eléggé eleven halak és igénylik a teret, szóval én még dupla ekkorába sem szívesen tartanám őket.

Inkább egy darab bettát ajánlok az akváriumodba. Az egyedül is meg van.

2017. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A guppi nem csapathal, bár igényli a társaságot, egyedül nem nagyon lehet tartani, de ha csak hímeket tartasz akkor kb 5-6 literre számolj 1 halat maximum, tehát 5-6 hal reális.


Nőstényeket nem nagyon éri meg tartani, mert

1. 4 hetente sok-sok kis guppid lesz, amivel nem fogsz tudni mit kezdeni, ha a nagyon meg nem eszik

2. A nőstények nagyobbak, többet szennyeznek.

2. A hímek színesebbek, látványosabbak.

2017. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!