Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti megtartanátok az ajándék...

Ti megtartanátok az ajándék halakat?

Figyelt kérdés
Bocsánat, de nem tudom melyik kategóriába való a kérdésem. Apu héten kapott születésnapjára utólag egy haverjától egy 200 literes teljesen felszerelt akváriumot, benne 2 aranyhal kölyök. Nem tudom hogy kell rendesen mondani mert nem Magyarországon nőltem fel. Végülis lenne hova tenni akváriumot és tápból van elég, de boltba is tudnánk venni. Szeretjük állatokat, de már van 2 kicsi fajta szoba kutyánk és 2 szoba cicánk. Nem bántanák a cicák a halakat ? Meg mi nem terveztünk halat tartani. Apu nem szivesen bántaná meg haverját, de hal elég váratlanul érte.
2017. aug. 3. 19:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha a macska nem halászik az akváriumban, akkor nem bántja.
2017. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg!

Az akváriumra csináltassatok világítós tetőt, és már sem tudja bántani a cica.

De ne tegyétek ablak vagy erősen napsütötte helyre az akváriumot. Inkább a tetejéből világítsatok rá nappal.

2017. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Megtartanám, sőt nagyon örülnék neki. Cicabiztossá tenném, és ha megnőnek az aranyhalak, mennének a kerti tóba. Az aksiba meg tennék mást :D ( három 100+os akvárium mellé mindig van hely egy következőnek:D)
2017. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem tudok aludni, ezért beléptem. Zöld kezet nyomtam mindenkinek. Apunak kell az aranyhal :) Lehet másik akváriumot csináltat mert neten látott nagyon kreatív, menő dolgokat, hogy hova lehet akváriumot tenni. 200 literesbe meg vesz kicsi fajta halakat. Elolvasta hogy kell gondozni és vállalja. Nagyon jól mutat majd 2 akvárium lakásban. Természetesen neki hal nemcsak dísz lesz. Egész család szereti állatokat. Próbáljuk cica biztosra csinálni akváriumot. Mondjuk húgom cicája nem veszélyes. Szinte ágyban lakik olyan lusta. Enyém hajlamos vadászni. Pacsálni, fürödni pedig imád mert enyém maine coon. Csak tőle kell félteni halakat.
2017. aug. 4. 04:43
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Hát azért van 1-2 kanyar ebben a történetben.


Kezdjük az elején.

Azt mondod, teljesen felszerelt. Na, ez már kétséges, mert az hogy adtak hozzá 1-2 kacatot (általában ez van) nagyon messze áll a teljesen felszerelttől. Pl 1 kérdés: külső szűrő van hozzá? Mert egy 200 literes aranyhalashoz alap.


Egyébként aranyhalból kicsit karcsú a 2 db, társas lények, nem árt belőlük legalább 3-4. És 200 literbe nem is igen fér több!

4 db bőven elég, ne tévesszen meg a kezdeti kis méret, évtizedekig elélnek, és hatalmasok lesznek! Halanként 50 liter teljesen reális.


Szóval ha másik akváriumot csináltat nekik, annak szintén érdemes 200 liternek lenni minimum, mert az alatt csak szenvedés aranyhallal foglalkozni.


A másik, a neten látott nagyon menő dolgok.

Hát... szintén elég rosszak a tapasztalatok, sok esetben a dizájn felülmúlja a praktikumot, meg az alkalmasságot, és ami ránézésre hű de jól néz ki abban a valóságban legfeljebb kínozni lehet az állatokat. Úgyhogy csak óvatosan, ésszel!


Szintén ide tartozik, hogy elolvasta, mit hogy kell csinálni. Na ilyenből is lehet annyi baromságot összeszedni, hogy az embernek belefájdul a feje.

Meg kell válogatni a forrásokat, sok helyről utánajárni, véletlenül se a boltban kérdezősködni!

Fórumokon, faceb. csoportokban, gyakorlati tapasztalattal rendelkezőktől kell kérdezni!


És kell kérdezni! Ne essetek abba a hibába, hogy csak úgy magatoktól kitaláljátok, hogy lenne jó! A természet már kitalálta hogy a jó, nagyon nincs más választás, mint azt lemásolni! Ahhoz pedig kell egy kis utánajárás.

2017. aug. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne egy ajándék akvárium teljesen felszerelt ? Apu barátjának is van akváriuma, tudja mit kell hozzá venni. Nem állatkínzás az az akvárium, amit apu akar csináltatni, sőt nagyobb is lesz. Csak nem asztalon lesz, hanem beépítve valahova. Nem lesz deformált alakja. 300-400 literesre gondolt. 200 literesbe meg szép kicsi csapatokak vesz. Pl neonhal. Attól függ mit lehet együtt tartani. Elolvassa szakkönyvből.
2017. aug. 4. 08:25
 7/19 anonim ***** válasza:

Az "általában" szót azért gondolom érted.

Általában a szettekhez nem túl izmos a felszerelés.

És az is igaz, hogy a haltartóknak mondjuk 1/3 -a akvarista, szóval az se jelent semmit, hogy akitől kapta, mióta üzemeltet akváriumot, mert ezt az emberek többnyire rosszul teszik.


Én csak a lehetséges kritikus pontokra hívtam fel a figyelmedet.

Lehet, hogy tök jól felszerelt, lehet, hogy nem.

Ez nem kötekedés, hanem jó indulatú figyelem felkeltés.


Amúgy elfelejtettél válaszolni a kérdésre, milyen típusú külső szűrő van hozzá? (ha már annyira felszerelt...)

2017. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem szettet vett, hanem külön mindent. Eheim van ráírva szűrőkre. Nem tudom milyen tipus, de biztos 200 litereshez való. Ha hazajön apu megkérdem, mert megvan a dobozuk valahol.
2017. aug. 4. 11:12
 9/19 A kérdező kommentje:
Anyu megtalálta : Eheim Ecco Pro 300 liter
2017. aug. 4. 11:22
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Ajánlom figyelmedbe a javasolt akvárium méretet:


[link]

2017. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!