Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium utaztatása/összerakás...

Akvárium utaztatása/összerakása ajándékba, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés egyelőre még csak elméleti:

A guppi ivadékainkból szeretnénk ajándékozni apósoméknak és a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne ezt a legjobban megoldani?

Ha veszünk egy 30 L-es akváriumot, beletesszük az aljzatot, növényeket, hátteret, szűrőt, szűrőkoszt és "üresen" járatjuk 3 hétig, aztán szétszedjük, minden megy vödrökbe és 1 órát utaztatjuk, ott egyből mehetnek majd bele a halak?

4-5 fiú guppiról lenne szó. Nem lesz bajuk? Nem sérülnek így (kikapcsolt szűrőben, de vízben álló állapotban) a bacik?

Tudom, hogy helyben járatni egyszerűbb lenne, de úgy eléggé elveszítené az ajándék jellegét, persze ha nincs más megoldás, akkor marad ez.



2015. jan. 9. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A kavicsot hagyhatod az akváriumban.


A halakat, a vizet és a szűrő szivacsát kéne betenni egy zárható vödörbe, így nem lesz sérülés, mert a szivacs nem nyomja össze a halakat.


A belső szűrő műanyag házát elmoshatod tisztára csap alatt és beteheted szárazon egy zacskóba.

2015. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy én csináltam olyat, hogy tóból kifogtam halakat, befőttes üvegben hazahoztam. Itthon az üres akvárium volt csak, betettem sima csapvízbe őket, bele egy szűrőt, tehát akkor raktam össze az akváriumot és úgy sem lett semmi bajuk. Persze szívás ha az ajándék megdöglik, ezért csináld csak úgy, hogy bejáratod.
2015. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
én nem szállítanám a halakat, mert az utazás során sok stressz érheti őket (autó gyorsulása, fékezése, hideg.....)
2015. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó nem szállítanád?

A boltokba kapható halak nagy része Ázsia import. Miért lenne bármi bajuk is tőle? Hűtőládába, ki se hűl a vizük... A sötétbe kevésbé stresszelődnek. Félre nem kellene tájékoztatni.

2015. jan. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A halak bőven kibírnak egy óra utat. Arra ügyelj ha ne hűljön ki a vizük, ha kocsiba szállítod őket akkor elég ha egy törölközőbe becsavarod zacskóstól őket. A baktériumok életbetartása már nehezebb feladat lesz. 1 óra szállítás alatt, szerintem a baktériumok nagy része elpusztul a szivacsba és a vízbe is. Ha emellett döntesz akkor az első héten csak 2-3 naponta kapjanak enni, és akkor is csak fél adagot. Vízcsere is mehet sűrűbben az első héten. Akár két naponta 10-15%. És mindenképp vigyél legalább 10-15 litert a régi vizükből, vagy vödörbe, vagy kannába, h még ne legyen plusz stressz forrás a víz paramétereinek gyors változása.
2015. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lemaradt.

Ha ismersz valakit apósod közelébe akinek van működő akváriuma, akkor kérhetnél tőle vizet és egy kis mulmot. Ezzel egyből tudnád pótolni a baktériumokat. Ha nem akkor sera nitrivec nevezetű szer segíthet a bacik gyorsabb elszaporodásába.

2015. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!