Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő elemeinek sorrendje?

Külső szűrő elemeinek sorrendje?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eheim 2013-as külső szűrőt vettem üresen. Most vettem "belevalókat" is. Kerámia gyűrűket a fizikai szűréshez, Eheim kék szivacsot, perlon vattát és egy Sera siporax szettet. Az lenne a kérdésem, hogy ezek jók? Milyen sorrendben tegyem bele? Holnap telepítem a növényeket. Rögtön utána be is kapcsoljam a szűrőt? Egyelőre csak növények lesznek benne. Nekik is kell Aquatan? Esetleg van valami jó tanácsotok?

Köszönöm szépen előre is!



2017. aug. 14. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kerámia gyűrűk nem a fizikai szűréshez kellenek, hanem a pórusokban telepednek meg a nitrit és nitrát lebontását végző baktériumok. A lebegő részecske-szennyeződést inkább a szivacs vagy a vatta fogja meg., ha van víz a medencében, a szűrő azonnal üzemeltetendő.
2017. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kerámia gyűrű helyére én raknék még siporaxot, az sokkal több helyet biztosít a baciknak, de ha nem tudsz most venni az sem baj, nem olyan rossz a gyűrű se. Én úgy üzemelném be hogy ahonnan (valószínűleg alulról) a víz áramlik raknám először a szivacsot, utána a kerámiagyűrűt, utána a siporaxot és utána a tetejére a perlonvattát, bár ízlések és pofonok, nekem így van berendezve a szűrő, igaz hogy még lávakövem is van benne.

Arra számíts hogy a sok töltet és főleg a perlonvatta le fogja fojtani az áramlást főleg h a beállt már a szűrő hónapok után, ezért lehet hogy kell majd egy belső szűrő az áramlás miatt (nem tudom hány literes az akvárium, nekem a 200+-hoz kellett).

2017. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Az akvárium 80 literes.

2017. aug. 14. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Csak egy megjegyzés, hogy tisztába tegyük ezt az ellentmondást. Kerámia gyűrűből ezernyi létezik, és a legtöbb tényleg max mechanikai szűrésre való , ülepítőbe, stb, hogy eloszlassa az áramlást, és megakassza a nagyobb koszokat.

Ritka az ilyen siporax minőség, ami jó a baktériumoknak.


Ami a sorrendet illeti, miután nagyjából meg van szűrve a víz a fizikai szennyeződésektől (nem kell nagyon túlzásba vinni) rögtön mehet a biológiai szűrő. (sipo)

A maradék részre meg mondjuk szivacs. A vatta a szűrő teljesítményétől függ, eléggé be tud tömörödni, és nagy a fojtó ereje.

2017. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács. Dobj be a vízbe egy kocka fagyasztott halkaját. Megemésztés nélkül sokkal több idő kell neki, hogy elkezdjen rohadni, és megfelelő állapotba kerüljön a nitrifikáló baktériumok számára. Amiknek kell valami, amin el tudnak szaporodni.
2017. aug. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!