Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy óriás algaevő...

Vettem egy óriás algaevő harcsát, félnem kéne tőle?

Figyelt kérdés

Eddig még soha nem volt ilyen extrém dolgom, néha eszembe jutott milyen lehet egy ilyen algaevő de aztán mindig lebeszéltem magam róla. . Most viszont fogtam magam s gondolkodás nélkül vettem. Az tény hogy nagyon jól néz ki, fel dobja az egészet, állítólag még nőhet 50 centire is.. nem tudom mit fogok én akkor vele csinálni, most még kisebb 10 centi, van egy 110 literes akváriumom azt írják hogy amíg fiatal nem kell olyan nagy hely neki, viszont később olyan 300 literes a minimum...

Nemtudom tartanom kell tőle, nem veszélyes? Azt írják éjszakai életet él. . H lekapcsoltam a lámpát este, nem fog kijönni az akváriumból? Illetve később mikor nagyobb lesz és takarítani kell majd, nemtom hogy fogom én azt ki fogni már a gondolattól kiráz a hideg. Na és tud ez csípni? Fájdalmas a csípése?


2017. aug. 15. 23:19
 1/10 Csótár A nikó válasza:
100%
Naná,hogy kijön éjjel.Felzabálja a hűtő tartalmát,felforgatja a lakást,majd elsétál a moziba.Most komolyan:ez egy HAL!!!Nem csíp,nem fog bántani.Én kicsi algaevőkkel élek egy légtérben és élek.Akváriumtakarításkor hálóval vadászok a halaimra.Ne aggódj feleslegesen!Adj neki enni és nézegesd.
2017. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a 300 liter az nagyon minimum, inkább 4-500 litereset javaslok, megfelelően nagy alapterülettel.


Amúgy hal, egyáltalán nem fog bántani és kijönni sem az akváriumból ideális esetben. (Persze véletlenül kiugorhat, de azért egy ilyen aljzatlakó harcsával ez elég ritkán fordul elő és ha zárt az akvárium akkor főleg kevés esélye van.)

Nem csíp, nem harap, felesleges félni ettől.

Ami problémát vagy fájdalmat okozhat, az az úszóján lévő tüskék, de ha nem próbálsz rámarkolni kézzel akkor nem lesz gond.

Egyébként nem mérgező és komolyabb fenyegetést nem jelent, de fájni azért tud.


Másrészt egy több száz literes beállt akváriumot, megfelelő szűréssel ritkán kell takarítani, a részleges vízcseréken kívül, de ott meg nem kell kiszedned a halakat. Szóval ennek sem kellene, hogy komolyabb fejfájást okozzon.

Ha valamiért mégis ki akarod szedni, akkor arra kell figyelned, hogy megfelelően nagy és megfelelő anyagú és rácsú hálót használj, mert könnyen beleakadnak az úszói a hálója és aztán amikor megpróbálod kiszedni tényleg meg fog szúrni.

2017. aug. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem miért nem ancit vettél az tökéletesen tartható a 110-literes akváriumodban és nem nő nagyobbra 10-15cm nél. A plecodnak már karácsonyra nagyobb hely kell és én is inkább 4-500-literes akváriumot ajánlanék. Persze ha ez volt a célod, mármint egy nagy akvárium akkor nem szóltam semmit.:D Ha viszont ez gondot okoz talán még visszacserélik egy ancira, majdnem ugyanígy néz ki csak kisebb növésű.
2017. aug. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na és ha nagyobb lesz el tudom majd adni valahogy, akár ingyen is.. van valami hely ahol bevehetik, vagy állatkeresekedés? igazából a látvány kedvéért vettem, na meg szerintem nem nő ez olyan nagyon gyorsan..
2017. aug. 16. 08:46
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
a látvány kedvéért kínozod? elég szar hozzáállás... állatkínzásból jeles...
2017. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
jó körülmények között gyorsan nő, akkorát szarik mint egy csecsemő. én 600 literbe nem vállaltam be...
2017. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Támogatom az előttem szólókat, látvány kedvéért vetted meg? És ha én látvány kedvéért tartanálak egy 2 négyszetméteres helyen mit szólnál? :D Később majd elpasszollak valahova ha már a saját végtermékedben vegetálsz és nem vagy olyan szép.


Nagy felelőtlenség volt, halat úgy kell venni az akváriumba hogy annak a VÉGLEGES felnőttkori méretével kell számolni hogy elég nagy-e a hely. Az esetek 99%-ában ha valaki nagy növésű de még kicsi halat vesz kicsi akváriumba akkor nem fog neki később se nagyobbat venni.

2017. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Erre mit mondhatnék? Azt hiszem semmit.
2017. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oszt' szerinted hány akvaristának van alsó hangon 500 literes akváriuma? Aki ekkora halat akar és tud tartani, annak már van. Éppen ezért iszonyatosan nehéz elsózni egy ilyen halat, még akkor is, ha ingyér' adod.


"na meg szerintem nem nő ez olyan nagyon gyorsan."

Amire észreveszed, hogy nem stimmel valami a hallal vagy nem növekszik megfelelő ütemben és reagálnál rá, addigra már visszafordíthatatlan károkat, deformitásokat okozol. Ajánlott olvasmány: [link]


Sajnos egy állandó probléma a nagyra növő halaknál: amíg van, aki megveszi, addig árulják. És persze mindig van olyan, aki megveszi, mert van a boltban...

2017. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2017. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!