Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért opálos a víz?

Miért opálos a víz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap telepítettem egy 80 literes akváriumot.Ista talaj, viszonylag sok növény, Sera Aquatan, a külső szűrőbe Sera Siporax, perlon, szivacs és fizikai szűrő, Sera Filter Nagyon óvatosan töltöttem fel, nem zavarosodott fel egyáltalán.

Ma reggelre viszont opálos lett a tegnap még tiszta víz. Mi okozhatja ezt? Mit csináljak vele?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2017. aug. 16. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Tettél bele bacit? Nekem az csinált opálos vizet, 2 nap alatt letisztult.
2017. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Sera Filter Biostartot tettem bele. Akkor ez lehet a gond :)

2017. aug. 16. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs, a friss akváriumnál a friss víz és a bacikultúra ezt csinálja, magától ki fog tisztulni. :)
2017. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ennyire lett opálos: [link]

Első voltam!

2017. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megnyugodtam :)
2017. aug. 16. 14:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom tudod, hogy kell egy 3 hetes üresjárat, a halak megérkezése előtt. (indító baktériumtól függetlenül)


Na az a 3 hét pont az ilyenek miatt kell. Nincs semmiféle probléma, a jelenséget az okozza, hogy tegnap indítottad az aksit.

Kb annyit kell vele csinálni, hogy hátradőlsz, és vársz.

2017. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, tudom :)

A halakkal mindenképp addig akarok várni, amég a növények rendesen meg nem gyökereznek, még a "gyep" be nem növi rendesen. Addig csak növényes marad :) Gondolom, ez két hónap is meglesz :)

2017. aug. 17. 08:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, meglesz, így viszont nagyobb lesz a változás, illetve ismét lesz egy instabil időszak, aminek be kell állni.


A te elképzelésed szerint a növények terén már minden egyensúlyban lesz, mire megjönnek a halak. Ami alapvetően egy jó dolog, de a halak nem kevés tápanyagot termelnek a trágyázásukkal, (ill. kiválasztásukkal, hiszen az ammónia végterméke az egyik legfontosabb makroelem, a nitrát)

ami bekavar az addigi kialakult tápozásba.

Ezzel sincs semmi probléma, csak ezt bele kell majd kalkulálni.

Majd meglátod, merre hány méter. A makroelemeket a kálium kivételével valószínűleg erősen visszább kell majd venni.

2017. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod :)

Javasolnád inkább a korábbi betelepítést? Úgy jobban "összeszoknának" esetleg?

Tápozáshoz a TF Plantert, a TF Macro-t és a Liqui Carbot használom. Ezek jók? Vagy kellene még valami más is?

2017. aug. 18. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!