Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Döglött aranyhalat ki lehet e...

GT81 kérdése:

Döglött aranyhalat ki lehet e garanciában cseréltetni?

Figyelt kérdés

Konkrétan kolléganőm vett kereskedésben két aranyhalat, amelyből az egyik elpusztult másnapra és a fenti kérdését meghallván nem bírtam megállni hogy ne tegyem közkérdéssé

:-D



2017. aug. 17. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

És a kolléganőd a két aranyhalat egy minimum 200 literes minimum három hete megfelelően üzemelő, megfelelő külső szűrővel ellátott növényesített akváriumba rakta lassan hozzászoktatva a halakat a vízminőséghez? :D Mert ha nem akkor hallgasson laposan.


Egyébként meg semmiféle garancia nincs ilyen esetben a halra mert nem valószínű hogy a kereskedés hibájából pusztult el (bár tény hogy ott is rosszul tartják őket és gyenge az immunrendszerük).

2017. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Ez a kereskedő jóindulatán múlik ha csak konkrétan nem bizonyítható, hogy beteg halat adott el, látható fertőzés, stb. Én is szeretném megtudni hogyan és milyen körülmények közé került mielőtt pálcát törnénk a kereskedő fölött. Nekem is az a gyanúm, hogy a kolléganőd hibázott no de ismeretek nélkül őt sem lehet okolni.
2017. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Én amilyen sötét vagyok, elkezdtem röhögni azon, hogy: döglött aranyhal

XD

2017. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyit tudok hogy egy zacskóban vízzel utaztak a halak 45 percet mielőtt egy akváriumba kerültek. Az akváriumba üzletben vásárolt antiklórt és metilin-kék fertőtlenítőt tett a frissen kiengedett csapvízbe.Kagyló alakú légpumpa volt az akváriumban méretei 40x60x30 cm. Az egyik hal ugye másnapra megdöglött a másik az most is jól van. Testvérénél hasonló körülmények között évek óta jól vannak az aranyhalak.
2017. aug. 18. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Az akváriumba üzletben vásárolt antiklórt és metilin-kék fertőtlenítőt tett a frissen kiengedett csapvízbe.



Magyarul kivegezte oket. Jelentsd fel a baratnodet allatkinzasert.

2017. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű: a kolléganőd hozzáértésének hiánya miatt pusztult el. Kb mindent rosszul csinál, a másik hal is élő kínzókamrában van ami ha nem is rögtön, de pár hónap/év alatt megöli.
2017. aug. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
62%
Sajnos a testvérénél sem lehetnek jól a halak ha hasonlóak a körülmények, max élnek, jobban mondva túlélnek, vegetálnak és amíg bírnak alkalmazkodnak. A tudatlanságuk miatt állatokat kínoznak és ölnek mindketten, ezt üzenjük. Tessék elolvasni, hogy kell aranyhalakat tartani ez így utólag azt hiszem a minimum. [link]
2017. aug. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!