Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 125 literes akvárium berendezé...

125 literes akvárium berendezése így jó lenne? Technika? Mi kell még?

Figyelt kérdés

Rokonom felszámolta az akváriumát és megkaptam minden általa használt berendezéssel együtt. Mindenképpen le szeretném cserélni apránként a technikát, de egyenlőre ezekkel szeretném beindítani a jövőben.


Mostani cuccok: [link]


100 W fűtő,

2x18 W fény a műanyag tetőben


A komplett akvárium tervem: JBL Manado (10 lit + kövek hogy spóroljak a talajon 2-3 litert), Fodroslevelű vízikehely hátra, Anubias előre, kövek és szőlőtőke vagy vasfa dekorációnak, 2 db anci (párban, ők megkapnak egy fatörzs szerű agyag bújkálót), 6-7 platti, 8 szumátrai díszmárna.


Az alap készlettel kezdetben csak a plattik lennének betelepítve a növényekkel, de már gondolkoztam csak a növényeken is az igazat megvallva. ;D Ha minden jól megy kapok egy ismerőstől mégegy belső szűrőt, gondoltam beüzelem egy időre a kettőt együtt. Hátha.


Érdekelne erről a véleményetek. Bele merjek-e már most vágni ezekkel?


Szívem vágya egy jó külső szűrő beszerzése, de tartok tőle házhitel mellett ez nem mostanában valósulhat meg. Így tudnátok ajánlani jó belső szűrőt amit megspékelhetek esetleg valamilyen töltettel? Vagy gondolkodtam a házi készítésű külső szűrőn is.

Növények telepítéséhez jó ez a talaj? Tápkészítmény gyökérhez vagy vízbe kellhet kezdetben?


Azt hiszem egyenlőre ennyi kérdésem van. Köszönöm előre a segítséget. :)



2017. aug. 22. 19:05
 1/8 A kérdező kommentje:
AquaEl TurboFilter 500 ? :)
2017. aug. 22. 19:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Az anubiasnak teljesen mindegy a talaj, hiszen el sem kell ültetni, a crypto meg megint nem egy különösebben igényes növény, elél kb bármiben.

Az apránként való cserélgetéssel az a baj, hogy sose lesz teljesen rendben az akvárium, mire eljutsz oda, addigra valószínűleg elmegy tőle a kedved is :/ Inkább várj addig, míg meglesz minden cuccod hozzá, és akkor indítsd el. Neked is jobb lesz meg az élőlényeidnek is.

Külső szűrőt is nézhetsz használtan, az ilyen bolhapiacokon szupereket ki lehet fogni aprópénzért.

2017. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
JBL AquaBasis-t ajánl a gyártó a Manado alá, szerintem 1 zacskó bőven elég neked elosztva a hátsó részre a vízikelyhek tövéhez, ez felváltható tőzegtablettával ill táprudakkal is . Ha mégis elindítanád akkor a növényes verziót ajánlanám mindenképp, az-az egyenlőre halak nélkül. Én talán egy akasztós szűrőt töltenék fel siporax minivel, hogy ne foglaljon helyet és a mostani szivacsszűrő maradhatna még az egyik sarokban, ez így elég kell legyen még végleges megoldásnak is. Természetesen ha lesz lehetőséged rá később lecserélheted egy külső szűrőre, akár házira is. Az anubiasokat érdemes sziklához ill gyökerekhez kötözni a gyökérzete majd megtalálja a talajt is idővel és belenő. Szerintem egy zacskó táptalajjal és folyékony mikro tápszerrel elindítható növényekkel, carbót is érdemes adagolni. Én egy kis úszó lebegő növényzetet hiányolok meg egy kis mohát a gyökerekre, vasfára, stb.
2017. aug. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bele lehet vágni, miért ne.
2017. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért is választottam ezeket a növényeket mert elég szívósak, így gondoltam nem lesz velük nagy gond. Esetleg jávai mohában gondolkodtam még. Akasztós külső szűrőt fel lehet varázsolni valahogy műanyag tető esetén is?
2017. aug. 27. 21:41
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos nem hiszem hacsak durva beavatkozást nem csinálunk (pl helyet vágunk neki). Az akasztós szűrő gyári tetőnél valószínűleg nem használható.
2017. aug. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát ez szomorú.

És ha netán használtan vennék mégis külsőt mire figyeljek? Menyi vizet szűrjön ami tuti, meg mik azok a dolgok amik nem hiányozhatnak? Csapok, van-e töltet vagy vegyek bele és akkor úgy még mindig megérte vagy sem stb. Bocsi a sok kérdésért. 😊

2017. aug. 28. 12:34
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem ide a 4-500 l/h és 3-4 liter szűrőtöltettel rendelkező szűrők már jók, persze az nem baj ha nagyobb. Jó ha egy szűrő mindkét ága dupla csappal van ellátva és változtatható az áramlás sebessége, természetesen minden más extra csak előnyt jelent, a legfontosabb viszont a jó és megfelelő mennyiségű szűrőanyag ezért minél nagyobb a szűrő annál több cucc fér bele. Én ár érték arányban a SERA Siporax-át jónak ítélem, kisebb helyre a minit.
2017. aug. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!