Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pisztrángtenyésztéssel kapcsol...

Rozsdás Rákolló kérdése:

Pisztrángtenyésztéssel kapcsolatban keresek gyakorlati tanácsokat, segítséget illetve olyan területet, amely alkalmas lenne egy kisebb extenzív telep létrehozására Magyarországon?

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajánlott a sebes pisztráng, mert itthon is megtalálható, ergo nem invazív faj(esetleg a szivárványos pisztráng, 18. században hozták be, azóta velünk él). Vegyél olyan területet, ahol közepes-nagyméretű gyors folyású patak található, kis szerencsével már eleve található benne pisztráng-állomány. Kérdés persze, mekkora lenne az "extenzív" telep ?
2017. aug. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En azt tanacsolom latogass el Mo legnagyobb pisztrang telepere. Ott sokmindenrol informalodhatsz illetve magad is lathatod a tenyesztesuket h milyenek a korulmenyek es h vannak tartva. Latogatasnal szerveznek koruljarast bemutatot stb. Lehet nincs kozel hozzad Miskolc de szerintem ha tenyleg ezgel szeretnel foglalkozni akkor artani nem artasz magadnak egy kiruccanassal ide. Egy jo hetvegi program. Kellemest a hasznossal. A telephely neve: Pisztrángos neten is fent van nezd meg. Az éttermuk reszeben a helyszinen kifogott pisztrangot keszitik el frissen es ha akarsz még haza is vihetsz. Sebes es szivarvanyos pisztrangot is tenyesztenek ha jol emlekszem de az oldalukon biztos fent van.
2017. aug. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, én is azt mondom, fel kéne nézni Garadnára. Meg ha már ott vagy, érdemes szétnézni a Szalajka-völgyben, amíg jó idő van.
2017. aug. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a hozzászólásokat.Voltam már párszor a lillafüredi és más pisztráng telepeken. A kérdésem inkább a gyakorlati kivitelezésre utalt a tavak, illetve medencék kivitelezéséhez, illetve ha esetleg tudnátok olyan területet az orszàgban eladót,ahol egy kisebb telep kivitelezhető lenne. Jómagam már sokat megnéztem,de ahol jók az adottságok ott a vízügy vagy a környezetvédelmi hivatal nem engedi vagy/és a terület arany áron van..ha nem lesz patak,megpróbálnám kút vizzel ellátni a medencét,csak legyen benne elég hideg víz:)
2017. aug. 28. 13:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Tiszta víz nélkül esélytelen vagy bármire is, ezenkívül azzal is takarékoskodnod kell. Nem olyan nagy buli mint hinnéd.
2021. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!