Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb akvarista férfi?

Figyelt kérdés
Én nő vagyok, kicsi korom óta rajongok a halakért. Viszont azt veszem észre, hogy akvarista oldalakon alig vannak fent más nők, 90% férfi. Mi lehet ennek az oka? Nekem nem tűnik különösebben férfias hobbinak.
2017. aug. 27. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert ez ilyen pasis dolog :) Milyen növény, milyen hal, milyen ph, milyen szűrő, milyen világítás, stb. Itt általában a nők elvesznek és feladják.
2017. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért ezek nem megtanulhatatlan dolgok...
2017. aug. 27. 19:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt én sem állítottam :)
2017. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A férfiakat jobban érdeklik ezek a szüttyögős, precíz dolgok.
2017. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is nő vagyok, régen is akvarisztikáztam és most pár éve mentem bele komolyan ismét. Szerintem ez olyan mint a horgászat és a haszonállattartás (és én ezt a kettőt is űzöm) szóval valamiért kevésbé érdekli a mai nőket az ilyesmi. Nem megtanulhatatlan dolgok, de sajnos úgy vettem észre hogy a nőket ez nem fogja meg annyira mert nem "cuki muki szőrös szeretgethető" dolog hanem egy odafigyeléses szakértőt igénylő hobbi.
2017. aug. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első akváriumát szinte mindenki úgy kapja, hogy a fater a századik nyaggatásra végre elmegy az állatkereskedésbe, és a halakhoz semmit se értő unott eladó rásóz 20 össze nem illő halat és a szokásos kínai vacak felszerelést egy húszliteres akváriumba.

A gyerek persze odavan érte, de csak idő kérdése, hogy a halak sorban megdögöljenek a vízpokolban.

Innentől a többség feladja a dolgot. A többi gyerek elkezd olvasni a témában, megtanulja, hogy mi miért van valójában, mi a baja a halaknak, miért fontos a nagy akvárium és a minőségi felszerelés.

Ez rengeteg technikai felkészülést, utánajárást igényel, ami inkább a fiúkat érdekli. Drága hobbi, aminek a részleteiben nagyon jól el lehet merülni.

Igényli a kéz bepiszkolását is, amit megint csak a fiúk csinálnak szívesebben.

Ezen kívül a fiúk sokkal több időt képesek eltölteni a neten a szenvedélyükhöz kapcsolódó témákkal, mint a lányok. És egy ugyancsak prózai ok: amint kiderül egy fórumozóról hogy nőnemű, rögtön letámadják a kiéhezett kanok, függetlenül a témától. A nyomulás sok lányt elriaszt a fórumoktól, mert egyesek minden platformot képesek társkeresőnek nézni.

2017. aug. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6-os milyen parasztok vagyunk, az előző 2 hölgynek sem kérdeztük meg a szemük színét :) :)
2017. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az csak idő kérdése, ezt te is tudod. :)

10 perc és már kapott is 20 PM-et paliktól, akik "nagyon érdeklődnek" az akvarisztika iránt. :D

2017. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nőknek van elég dolguk otthon, meg persze a gyerek kisállatai is épp elég fejtörést okoznak. Örülnek, ha a gyerek kinövi az állatokat.
2017. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hatosnak szerintem nagyon igaza van. :) Azt nem hiszem, hogy azért, mert a gyerek kisállatai veszik el az időt, mert például kutyás vagy lovas sportoknál női többség van, pedig az sokkal több időt vesz igénybe, mint egy akvárium.
2017. aug. 27. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!