Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szóltok az alábbiakban...

Mit szóltok az alábbiakban részletezett akváriumról?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta volt akváriumom és nemrégiben újra indítottunk egyet a párommal. A jó pap holtig tanul alapon kérnék véleményt, tanácsot tőlem tapasztaltabbaktól.

Akvárium: 200 liter (100x40x50 - hossz, szélesség, magasság). 10mm üveg, front-back oldal merevítéssel.

Világítás: 2x30W 6500 fénycső (napfény).

Talaj: koptatott apró, zúzott bazalt, gyongykavics 7-5 cm vastagon.

Dekor: 2 szőlőtőke, 3D sziklaháttér, szikla utánzat bujkálók.

Fűtő: Bioplast 200 sensotherm

Szűrők: belső: Eheim 2012 200 (szivacs és perlon töltet); külső: Eheim 2215 (kerámia gyűrűk, szivacs, siporax, szivacs, perlon)


Ammónia, ammónium nincs, ph:6,8, nK°: 16


Világítás: időzítővel napi 8-10 óra.

Növénytáp: Profito, EasyCarbo, halak :)


Halak:

- 3 db kék vitorlás

- 2 db márvány vitorlás

- 6 db panda harcsa

- 2 db Sepregető garnéla

- 8 db üveglazac

- 8 db Neon


Növények:

- 4 tő Anubias

- 1 tő Bacopa

- mohák

- 1 tő Alterhanthera

- 2 tő (aminek hirtelen nem kit eszembe a neve)

- átokhínár


Nagyjából ennyi.


2017. aug. 31. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok más jobban hozzáértő véleményére.

Viszont a világításhoz annyit tennék hozzá, hogy úgy állítsd be az időtartamot, hogy a növények szükségletét figyelembe veszed.

Ha túl kevés ideig világítasz (a 8 óra serintem kevés lenne) és ha túl sokáig, akkor is algásodás indul meg. Illetve az intenzitás attól is függhet, hogy milyen erősségű fényt használsz.

2017. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából terveztem a világítás átkomponálását, de úgy tűnik, elég nekik ez a fény, mert szépen fejlődnek. 8-10 óra a világítás, H-P: 12:00-tól 22:00-ig, Sz-V: 12:00-tól 20:00-ig. De most szabi alatt napi 12 óra folyamatosan, teszt jelleggel.
2017. aug. 31. 13:34
 3/8 anonim ***** válasza:
ha ragaszkodsz a vitikhez, de nem életbiztosítás, h ha párba állnak akkor nem lesz balhé. pakolj még bele ágakat, köveket, leveleket, kicsit a vizüket is sötétítheted, égertobozzal vagy van black aquatan vízcserékhez, jobban fogják érezni magukat.
2017. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Égertobozzal sötétítettem, savanyítottam a vizet, valóban jól érzik így magukat. :) Egyelőre roppant békések, remélem nem a vihar előtti csend, kb 8-9 cm-esek.
2017. aug. 31. 13:45
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Többször tartottam hasonló felállásban és helyen vitiket mindenféle gond nélkül, viszont egyszer én is kifogtam egy harcos fajtát, olyan szinten verte, kergette a másik egyébként nála nagyobb és vélhetően erősebb hímet, hogy ki kellett vennem. 300-literes jól növényesített akváriumban sem tudott elbújni előle, halálra stresszelte csípte volna. Elötte én is világ legbékésebb halainak véltem őket.:D Szerencsére ez a ritkább eset, talán a tieid is szelídebb példányok. Hát, sügér az sügér még ha ilyen fenséges is.:D
2017. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem riogatni akarlak, csak most jutott eszembe, hogy guppi és neonevő vitivel is találkoztam egyszer.:D
2017. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy elvileg kajának nézhetik a vitik, de bízom benne, hogy nem lesz baj, ha mégis, akkor lesz egy másik akva is :D.

Egyébként bőven vannak bujkálós részek, illetve ezek a vitik inkább az apró talajfedésre szánt növényeket ették meg, biztos vegánok :D

2017. aug. 31. 18:15
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Minden vitis akváriumomban voltak neonok és néha guppik is nálam nem bántották, jóformán észre sem vették őket. Ami azt illeti a fent említett eseten kívül soha semmilyen gondom nem volt velük, néha levadászták az elevenszülők óvatlan ivadékait és ikrázáskor keményen védték a helyüket de ha nem háborgatták őket jól megvoltak a többi hallal. Az egyik ismerősnél vadászott módszeresen a vitorlás minden 2-3cm nagyságú halra és meg is ette őket csak csonkok maradtak, mit mondjak elég hatékonyan megritkította az állományt mire észrevették.:D Az én vitorlásaim is eszegették a balatoni algát és az avokádót, padlizsánt és úgy rémlik a dinnyét is amiket természetesen nem nekik szántam.
2017. szept. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!