Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdvözletem mindenkinek!...

Üdvözletem mindenkinek! Sajnos nem találok információt arra, hogy hogyan lehetne megépíteni az alábbiakban részletezett kapcsolást. Valakinek esetleg ötlete?

Figyelt kérdés

Zenekarunk 7 tagú. Szükségünk lenne egy olyan eszközre, amiről könnyen le tudjuk olvasni, miközben egy dalt játszunk, hogy mi lesz a következő dal sorszáma, miután az éppen aktuálist befejeztük. Hasonló, sőt, szerintem ugyanolyan elvű kellene, hogy legyen, mint a templomokban a zsoltárok sorszámának kijelzői. A dobosunknál lenne egy numerikus billentyűzet (mert neki általában egy keze mindig szabad, így be tudja pötyögni a következő sorszámot) és a többi tag kottaállványán pedig lenne egy 3 karakteres kijelző. A dobos beírja, a kijelzőkről pedig le tudjuk olvasni az infót. Nem kell, hogy vezeték nélküli legyen. A lehető legegyszerűbben szeretném megoldani ezt a kérdést. Elektronikához érteni értek valamelyest, csináltam már rejtett világítást 320 db LED-ből stb...

De sajnos ezt a kapcsolást nem tudom kitalálni, és a barátom (Google) is cserben hagyott. Nagyon fontos lenne még az is, hogy számítógép nélkül, különálló berendezésként tudjon működni. Gondoltam már arra is, hogy 7 db számológépet átalakítok úgy, hogy 1 számológép billentyűzetére átkötöm a maradék 6 billentyűzetét és akkor így tudná vezérelni. Csak nem tudom, hogy működőképes dolog lenne-e. Így viszont nem akarok 7 számológépet venni. Ha valaki tudna segíteni ötlettel, kapcsolási rajzzal stb... nagyon hálás lennék.


Köszönöm.


2014. aug. 11. 19:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!