Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 literes akvariumba szeretne...

80 literes akvariumba szeretnek csak guppit vásárolni, mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Most urult ki az akvárium mivel eladtam a halaim helyhiány miatt.. szóval van pár anubius novenyem meg megvan az alap felszerelés, belső szuresem van tetra IN 800 plus, az akvárium mérete pedig 80 l. Szóval csak guppit szeretnek tartani esetleg szaporítani, régen sikerült plattivel, szifoval, guppival nem nagyon, ok mindig hamar meghaltak de lehet mert nagy halakkal voltak összezárva. Most viszont ennyit szeretnek csak tartani. Valami fontos információt tudnom kellene? Mennyibe kerül egy guppy?

2017. aug. 31. 20:07
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Növényzet még kellene, főleg úszó vagy a víz felszínt elérő, én a tüskéshínárt javasolnám, dekoratív, szapora, nem kényes, jó rejtekadó az ivadéknak és szívesen csipegetik tisztogatják a guppik is. Más nem túl kényes növényekből is telepíthetsz bőven. Mit csinálnál az ivadékkal, milyen céllal szaporítanád, ezek fontosak a válaszadás szempontjából. Egy akváriumban csak rövid ideig tudod megőrizni az állomány épségét a beltenyészet miatt. Ahhoz, hogy sokáig fenntarthasd több akvárium kell és külön kellene tartani a hímeket és a nőstényeket és persze az ivadékokat is, a szelektálas végett is kellene jó pár kisebb akvárium. Szóval a guppizás nem olcsó mulatság ha jól szeretnéd csinálni. És itt el is érkeztünk a választáshoz, gondolom neked egy dísz akvárium a célod, ez esetben én csak hímek tartását javasolnám, esetleg endler hímekkel együtt. Vegyes tartásuk a fent említett okok és azontúl még a túlszaporodás végett sem tanácsos. Dönts és a döntésed alapján majd megbeszéljük a továbbiakat. Addig is olvasgass róluk.
2017. szept. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Házi tenyészetből 200-300 Ft/db maximum. Elég pár hím és legalább egy hímre 3-4 nőstény. A többi meg már megy magától. A legtöbb boltban kapható extra szép színes guppy, platti, xifó nálam nem szaporodott és el is pusztultak elég hamar. A black mollyval viszont semmi gondom nem volt. Sok-sok év alatt tapasztaltam ezt és nem a rossz tartás, hozzá nemértés végett.
2017. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!