Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámikhoz milyen szűrő lenne jó?

Gurámikhoz milyen szűrő lenne jó?

Figyelt kérdés

180 literes akvárium (100X35X45), kevés halat tervezek, 10 max., de növényt eleget.

A mostani szűrő Aquel Fan 3 régi, kevés, hangos, és "lobog a halak haja" tőle, nem szeretik. Hajlandó vagyok költeni rá.



2017. szept. 1. 11:33
 1/5 majorlevo ***** válasza:
Erős de úgy irányítsd hogy ne csapjon nagy áramlatot mert azt nem szeretik a gurámik. Aquael turbo filter 1000-et ajánlom. (nekem a turbo filter 500 ennek a kisebb változata van 112 literes aksiba és elégedett vagyok vele).
2017. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ha hajlandó vagy rá költeni, akkor külső szűrő.

A szűrés lényege a méreganyagok lebontása, ahhoz sok baktérium kell, tehát a lassú vízmozgást nagy felületű (térfogatú) szűrőanyaggal tudod kompenzálni, olyannal meg a külső szűrők rendelkeznek. Amúgy se igazán van belsőben olyan, ami könnyedén elbírna ekkora akváriummal.

Szóval a kérdés, mennyit vagy hajlandó költeni rá, mert a határ a csillagos ég.


A külsőt amúgy lehet fojtani, meg az áramlást is tudod úgy alakítani, hogy ne legyen nekik zavaró.

2017. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezzel szemezek: [link]

Max. 50 ezret tudok rászánni, és szeretném, ha jópár évig nem lenne gondom vele, tehát legyen szervíz, és ne legyen olyan hangja két év múlva, mint egy traktornak... és nem szeretnék belső szűrőt IS, mert a mostani kuka, és másikat nem veszek...

Mi a véleményetek, ezt érdemes?

2017. szept. 5. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Túlárazott. JBL 1500, Tetra 1200, hasonló méretű atman, a hydort is dicsérik, 450 v 600.
2017. szept. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem ezeket is; árban nem jobbak, sőt! de látom, a főbb paraméterekben egy kategória, úgyhogy ilyen erejű, de hogy melyik...? A kommentekben is ki erre esküszik, ki arra. Majd amelyik akciós lesz:)
2017. szept. 6. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!