Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen neműek a fekete mollijaim?

Milyen neműek a fekete mollijaim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van két új fekete mollym az akváriumban, viszont nem tudom, hogy milyen neműek. Sok mindent olvastam már róluk, de mind egymásnak ellentmondó és nem tudom, megkülönböztetni őket. Szóval segítséget szeretnék ebben kérni tőletek, esetleg ha van nektek is és tudtok képet küldeni stb vagy akármi jöhet. Köszi előre is.

2017. szept. 1. 18:10
1 2
 11/20 Salx Narval ***** válasza:
99% nőtények ( a lírafarkút nem jól látom esetleg még egy-két fotó róla) és az első talán vemhes is, bár lehet, hogy csak bezabált.:D Én úgy nézem nemsokára kishalaid lesznek de biztosat csak 1-2 hét múlva lehetne mondani. Ezt a talajt hetente jó alaposan át kell "talajporszívózni" és vegyél lebegő, vagy a felszínen úszó növényeket.
2017. szept. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

[link]

nagyon örülnék ha igazad lenne és tényleg nem sokára kis halaim lennének *-* köszönöm szépen a válaszokat, kedves vagy! :)

2017. szept. 2. 12:10
 13/20 A kérdező kommentje:

eszembe jutott még valami...ez a halam mostanában a két molli körül koslat...nem mindig de elég sűrven van a "sarkukban"..ez miért lehet?

[link]

2017. szept. 2. 12:13
 14/20 Salx Narval ***** válasza:
Ő egy zebra dánió és génkezelt 8-10 fős rajban érzi jól magát 80-100 literes akváriumban dús növényzet mellett. Valószínűleg a társak hiánya készteti más halakhoz csatlakozni. Ha többet nem is, mert látom, hogy nem bírná el az akváriumod de legalább még 4 db kellene mellé, lehetőleg a kék színűt válaszd. Ha vannak társai akkor együtt jól elvannak és nem foglalkoznak a többi hallal. Fenntartom az előzőekben írtakat 2 nőstényed van és az első vemhesnek látszik.
2017. szept. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Salx Narval ***** válasza:
Vagyis, az utolsó képen a hátsó.:D
2017. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A zebradánió halamból összesem 5van

2rózsaszín

2zöld

és a sárga, amit küldtem

minden körülményt kialakítottam nekik és csak most kezdte el ezt az "üldözést", de ahogy mondtad, hogy lehet, hogy a fekete mollinak halacskái lesznek, megérezte... bár nem tudom pontosan,de figyelni fogom őket.

És KÖSZÖNÖM A VÁLASZAID! :)

2017. szept. 2. 15:56
 17/20 Salx Narval ***** válasza:
Hát lehet, hogy 5db is kevés ebből a csapatkedvelő halacskából, nem tudom nálam mindig sokan voltak. Amit te írsz az akkor igaz amikor már potyogtatja az ivadékot. Én is láttam már, hogy úsztak az ép ellő anya után a halak és ették megszülető kishalakat. Ilyenkor jön jól a tüskéshínár vagy csendesebb vizű helyen a májmoha, mármint ha nem akarjuk maradéktalanul megetetni őket.:D Majd írj pár hét múlva kíváncsi vagyok jól láttam e, vagy csak duci volt. Csak egy tanács, ne vegyél többet mesterségesen színezett halat, ha nincs kereslet talán abbahagyják a halak kínzását, senkinek nem szabadna ezekből venni, ezek nem tenyésztett színváltozatok hanem génkezeltek vagy vegyi anyagokkal festettek.
2017. szept. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek, hogy nem veszem észre időben az ellés kezdetét és megeszik a piciket :( de majd írok, természetesen jelzem, hogy igazad volt-e! :)

amikor megvettem sajnos nem tudtam, hogy ezek génkezeltek, sőt az akvárium, amiben tartották őket nem is zebradánió volt rá írva, nem tudtam akkor még, hogy ezek milyen halacskák.

2017. szept. 3. 12:51
 19/20 Salx Narval ***** válasza:
Nem is hibáztattalak érte, csak szóltam.
2017. szept. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
úgy tűnik nem az! :) már egy hónapja ennek a kérdésnek, maga a hal nő, de a poci meg maradt, és semmi előjele nincs annak, hogy "szülni fog"
2017. okt. 11. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!