Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aki sügereket gurámikkal...

Aki sügereket gurámikkal "örököltem" 180 l-ben, a vízteszt alapján mi a teendő?

Figyelt kérdés

Előzmény egy hete: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Most csináltam víztesztet, hogy képet kapjak, milyen gyakran, mennyit kell cserélni. Eredmények: Nitrát, ammónia és klór 0. Összkeménység OK, de a CO keménység enyhén magas. A PH is picit magasabb a kelleténél (8), és a CO2 nagyon alacsony. A nitrit magasabb a kelleténél, nem sokkal (0,25 mg/l), de akkor is. Mi legyen a következő lépés?

A szűrő szerintem elég rossz, a szivacsot elég öregnek láttam (deformált), de NEM mostam csapvízzel, csak sajáttal. És nem volt túleletés, minden elfogy. És nem halt meg senki, sőt, a sügerek mintha ívnának...


2017. szept. 1. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a 0 nitrát elég érdekes. Ha igaz, figyeld a növényeket, nincsenek e hiánytüneteik.

Következő lépés? Hát gondolom élvezd az akváriumodat. :)

2017. szept. 2. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha cserélni akarod a szűrőt, akkor az újat minél tovább járasd együtt a régivel. 1-2 hétig jó lenne ha együtt mennének.
2017. szept. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem nulla, hülyeséget írtam, hanem normál értékű a nitrát. A nitrit miatt kérdeztem, hogy kell-e vmit csinákni. Köszi.
2017. szept. 2. 08:36
 4/4 anonim ***** válasza:
A szűrő projektre kell ráfeküdni a nitrit ügyében, de azon meg rajta vagy.
2017. szept. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!