Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kezdte el üldözni...

Miért kezdte el üldözni vízcsere után az egyik sügerem a másikat? Már teljesen megtépte?

Figyelt kérdés
Megörököltem egy lakásban egy 180 literes akváriumot. Elég rossz állapotban volt, kb egy éve semmilyen szinten nem volt hozzá nyúlva, csak a halak etetve. A halasunk és a volt tulaj irányításával ma csináltam egy teljes vízcserét. A halak kb. 5-6 órát voltak kivéve, egy kb 10 literes ládában (sorry, nekem eddig tartott a tisztítás...). A két sügerem, akik már évek óta együtt laknak (eredetileg nyolcan voltak, de kinyírták egymást), elkezték üldözni egymást a külön edényben, és most, hogy visszatettem őket a nagyba, sajnos folytatódik a hajsza, a piros hajtja a zebrát, és úgy látom, hogy az oldalát meg az uszonyát meg is kezdte. A zebra már elbújik, vagy a viz tetején mozdulatlanul néz kifelé. Mitől őrültek meg, mit tehetnék? A stressz, vagy a víztől van valami? Többiek (két gurámi és két anci) jól vannak.

2017. aug. 26. 21:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Attól hogy teljesen rossz az egész. Sügeret általában semmi mással nem tartunk. És soha nem csinálunk teljes vízcserét. Minek kellett a teljes vízcsere? Azt se értem hogy 5-6 óráig mi tartott. Valószínűleg ezt hozta ki belőlük a stressz. Mi a pontos fajuk a sügereknek?
2017. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Hát, jóhiszeműen jártam el, ne bssz le:) A tulaj mondta, hogy semmi nem kell, csak fél évente egy teljes csere. Azért tartott ennyi ideig, mert sosem voltak még halaim. Nekem leereszteni a vizet, kitisztítani a szűrőt, a követ (nagyon algás volt minden), a növényeket visszanyesni (azokból rengeteg volt), aztán a tiszta vizet lekezelni ennyi időbe telt.

Így kaptam őket, ilyen összetételben, mit csináljak? Kit húzzak le a klotyóba?

Biztos is, hogy a stressz. Nem csinálok többé teljes vízcserét, de már a szűrő is el volt dugulva, tök zöld volt a víz. Mindent úgy csináltam, ahogy mondták.

Az egyik szerintem zebracsíkos, a másikat egyszerűen nem sikerült beazonosítanom, narancsos a színe, és az oldalán van két pötty. Gyönyörűek különben, sajnálnám is őket. Tehetek valamit, most, hogy ez így megtörtént?

2017. aug. 26. 21:30
 3/28 anonim ***** válasza:

Eddig nem is csináltál vízcserét?

Azért nem szabad teljes vízcserét csinálni mert sokk éri a halak szervezetét, mint itt is. Eredetileg úgy kell hogy hetente az akvárium vízének 30%-át kell minimum egy napot állott vagy vízkezelővel kezelt vízzel lecserélni, aminek azonos a hőmérséklete.

Ezen az oldalon olvasgass el mindent ami a kezdőknek címszó alatt van: [link]

Persze nem a te hibád hogy ilyen a halak összetétele, akitől kaptad nem értett hozzájuk eléggé.

2017. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, elolvastam. Így fogok cselekedni. Ami történt, megtörtént, mit tudok tenni, várjak csak? Ha nagy bajt okozott a teljes vízcsere, az mikor fog kiderülni? Miért nem lakhatnak együtt ezek a halfajok? Hisz pont a két sügér öli egymást.
2017. aug. 26. 21:56
 5/28 anonim ***** válasza:

A sügerek territoriálisak és nagy akváriumot igényelnek. Pl itt a zebrasávos sügered, alapból 200 literben kéne tartani belőlük egy párt [link] .

A másik sügered nem tudom mi lehet, itt nézegetheted hátha felismered őt is: [link]


Igazából ha nyolc sügér volt és kinyírták egymást akkor az valószínűleg a zsúfoltság és nem megfelelő társítás, búvóhelyek hiánya miatt volt. Ez a kettő se jó így igazán, lehet érdemes lenne állatkereskedésben érdeklődni hogy legalább ugyanolyan fajtából tarts kettőt, így az egyiket elcserélni egy olyan fajtára mint ami nálad marad. A teljes vízcsere hátránya ott fog megmutatkozni, hogy most valószínűleg kinyírtad az akvárium biológiai szűrését, a szűrőbaktériumokat kitakarítottad, ha a szűrőt is csapvízzel mostad át akkor megölted a bacikat, és nem bontják le a halak végtermékét. Mivel nincs túl sok halad ezért nem olyan nagy a baj, bár nem tudom milyen nagyok már a halak. Figyelj nagyon a vízcserékre és a mérgezés tünetekre.

2017. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítes. Az általad küldött linken felismertem a másikat: vörös zebrasügér, szinte biztos. A zebracsíkos sokkal sötétebb tónusú, mint az általad küldött képen. Mindkettő 15 cm körüli, a vörös 9, a zebracsíkos 5 éves. A többi hal sem fiatal már.

A szűrőbetétet a leeresztett saját vizükben mostam ki, nem csap alatt. A szűrőberendezés annyira algás, hogy alig illeszkednek a tartozékok, gumival van összetartva. Búvóhely nem tudom mennyi kell, van egy nagy, lyukas kő, meg egy mű (kerámia?) lukas búvóhely. Sok hosszúkás növény, bár annak a végei már kinőttek a vízből és megfeketedtek, ezért visszaritkítottam. A tulaj azt mondta, hogy simán mehet a csapvíz, csorgassam messziről, és kimegy a klór. De én tettem bele aquatant és nitrivecet. Most egyelőre nyugi van, csak a zebrasávos bújt el teljesen. Nem szeretném, ha meghalna :( Igazából nem szeretnék szenvedő, vegetáló állatokat; csak akkor tartom meg őket, ha sikerül normálisan... Ezek szerint nincs más, mint figyelni és várni.

2017. aug. 26. 22:24
 7/28 anonim ***** válasza:
Ha a vizet csak csorgatod úgy nem megy ki a klór. 180 liter nem olyan sok hogy ne lehetne egy napot tárolni a 30%-át vödörben. Én 200 literrel csinálom meg, annak 40 liter vizet cserélek hetente, neked elég a 30 is kb. Azt két vödörben hagyod állni egy napot, az alatt kiszáll belőle a klór. Jól tetted hogy tettél bele ezekből a szerekből, a második baktériumkultúra, az segít hogy visszaálljon a megfelelő biológiai szűrés, szerintem így nem lesz gond főleg ha a szűrőt is az akváriumvízben mostad ki. Ha nincs bent valamilyen fa, akkor az algaevőknek érdemes lenne berakni.
2017. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Van benne egy fa is. Köszönöm a segítséged! Így fogom csinálni. (Remélem, ezt most túlélik.) A szűrő időzítős, éjjelre kikapcsol, de most bekapcsolva hagyom.
2017. aug. 26. 22:39
 9/28 anonim ***** válasza:
Időzítős szűrő? Ilyet még soha nem hallottam. Sose kapcsold ki többet, a szűrőnek éjjel nappal mennie kell, mert különben ugyanúgy pusztulni kezdenek a baktériumok benne a víz áramlása nélkül. A szűrő az egyetlen ami éjjel nappal kell menjen, illetve a fűtő, de az úgy is csak akkor kapcsol be ha csökken a hőmérséklet.
2017. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ezúton is gratulálok "ahalasnak meg avolttulajnak" hogy ketten együtt is ilyen remek ötleteket adnak.

Olyanok lehetnek, mint a serkentő meg a lassító agysejt.

A serkentő hatékonyabbá teszi a lassítót, ami blokkolja a serkentőt. :D


Na, hát a nagyját már leírták, de az utolsó mondat b-ta ki végleg a biztosítékot.

Időzítős szűrő... Jézusom...

Ha olvastad az akvagurut, gondolom már belefutottál abba a nem túl jelentős információba, hogy a lebontó baktériumoknak folyamatos tápanyag ellátás, és főleg folyamatos O2 ellátás és áramoltatás szükséges.


Nem sokkal, csak egy kicsivel alapvetőbb dolog annál, mint hogy víz kell az akváriumba.


Az alapkérdésre a válasz, mert megbolygattál egy penge élen táncoló rendszert, és talán mert egy mérgező környezettől végletekig legyengült sügérek kaptak egy kis adrenalin fröccsöt a friss víztől.

De mindegy is, ahogy a válaszokból látod, kb ez a legkisebb bajod.


Ha nem akarsz szenvedő, vegetáló állatokat, (ahogy írod) akkor hosszú távon kéne gondolkozni, és hosszú távon fenntartható rendszert összehozni.

Ebbe nem hinném, hogy beleférne afrikai sügérek tartása.

Létezik 1-2 fajta, amivel lehet próbálkozni, de akkor semmi más.

De úgy alapvetően kb dupla ekkora mérettől éri meg belevágni sügérezésbe.


A gurámiknak jó ez a méret, alapnak ők jók lennének.

Hasonló vízparamétereket igénylő, békés, nem túl gyors apróbb 4-5 cm-es rajhalakkal érdemes társítani.

2017. aug. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!