Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3d hátterekről mi a véleményet...

3d hátterekről mi a véleményetek? Érdemes? Fel lehet tenni úgy, hogy ne pangjon mögötte a víz, nem menjenek be a halak, más élőlények?

Figyelt kérdés
Vagy csak parasztvakítás? Esetleg valaki szerelt ilyet az akváriumába?
2017. szept. 5. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyönyörűek az akváriumokban, de nekem az a véleményem hogy sokkal többet vesznek el mint adnak. Engem pl az is zavar hogy nagyon sok térfogatot elvesz az akváriumból, annyival kevesebb helye van a halaknak, így mondjuk ha az akváriumban van 100 liter víz úgy hogy már be van rendezve teljesen és berakunk egy hátteret az akár még 20 liter vizet is elvehet tőle ha nem többet. Persze a minőségén és fajtáján is múlik. Az én véleményem az hogy nem fogok berakni ilyet soha, inkább maradok a gazdagon növényesített akváriumnál.
2017. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát persze, ha zártra csinálod és a széleket is precízen ragasztod akkor sem hal, sem víz nem mehet mögé. Klasszikus akváriumméretnél nem előnyös, olyan akváriumba mutat jól aminek legalább 10cmrel nagyobb a mélysége mint a normál akváriumoké pl egy kocka akváriumban jól elhelyezhető. Sajna az igaz, hogy nagy helyigényű dolog de szerintem nagyon dekoratív ha szépen el van készítve. Nekem a mohafalak is tetszenek, ajánlom azoknak akiknek nincs megfelelő mélység 3d-s sziklautánzathoz de szeretnének valamit, persze más növényekkel is takarható a hátüveg ez csak egy ötlet.
2017. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanezek a dilemmáim. Szerintem hihetetlen jól mutat, különösen olyan helyeken, ahol alapból nincs sok növény (pl. sügeres), kérdés, mennyit vesz le a térfogatból.Van "vékony" típusú, ami "csak" 3-4 cm vastag, de egy 200 literesből már az is elvesz 4-5 liternyi helyet. Végő soron az a szép mégis egy akváriumban, ami él, úgyhogy lehet, hogy ez is csak egy divat.
2017. szept. 6. 21:01
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
200-literből még az a kb 5cm hátfal is ami azért elég vékonyka ahhoz, hogy igazán mutatós legyen elvesz kb 20-litert, nem 4-5 litert ahogy írtad.:D Egy olyan ahol 4-5 cm részek és 10-12 cm kiugró teraszok, sziklák is vannak akár 30-liter is lehet a veszteség. Ezzel mindenképp számolni kell amikor halakat telepítünk. Nem feltétlenül kell a teljes hátfalat befedni lehet kisebb darabokat is felragasztani üregeket, barlangokat kialakítani, mohával kombinálni, akkor növelhető a hasznos tér, mert ezeket az üregeket szívesen belakják a halak, viszont ez esetben sokkal több munka van az elkészítésével. Hát, a döntés a tiéd.:D Itt vannak még a hasított vékony kőlapok ezek a hátfalhoz téve esetleg falnak felépítve, közé gyökereket, mohákat, páfrányokat lehet tenni így kisebb a helyigényük és még természetesek is, a bambuszrudak is jól néznek ki a hátfal mentén, vagy egy sarokban, sajnos ezeket időként cserélni kell de elég sokat bírnak. Ha viszont kell a hely akkor egy fentről lefelé sötétedő hátfalat tegyél az akvárium mögé pl kéket ( fehértől a mély kékig átmenetesen), ezt nyilván neked kell megfestened. Ez a hátfal jó térhatást kelt.
2017. szept. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 patterson ***** válasza:
38%
ne tedd !!! senki nem mondja,de csak gondod lesz vele.Bealgásodhat,nyálkásodik,és tisztítani szinte lehetetlen...és igen,15-20 százalék teret elvesz,egy brutto 124 l.es,ha van aljzat,növény,kövek stb már csak nettó 100 l lesz,ha hátterezel,már csak 80 nettó...tehátt 30-40 l elveszett...gyökerek,fák,kisebb szikla vagy nagyobb kavicsok sokkal életszerűbbek,nézz ADA dizájn aksikat,nem háttereznek...és tátva marad a szád ! persze ez csak jótanács,te döntesz..
2017. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!