Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma tízéves a legöregebb...

Ma tízéves a legöregebb afrikai sügerem, meddig élnek általában?

Figyelt kérdés
:)

2017. szept. 10. 10:36
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos a pontos választ nem tudom, mindenhol ezt a 10-évet írják jó körülmények között. Nálam az idősebbek 6-7 évesek én is kíváncsi lennék rá ha valaki tudná. Azért azt is jó tudni, hogy a 10 év ezek szerint simán várható életkor náluk.
2017. szept. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mostanában többet van a búvóhelyén, mint korábban. A színe fakult valamelyest. Enni mindig jön, de azt vettem észre, hogy a kisebb kajákat nem veszi észre, csak a nagyobbakat. Lehet, h. rosszul lát? Sosem volt még ilye öreg halam, egyszer csak elpusztul, vagy mi lesz?
2017. szept. 19. 21:23
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Az évek alatt nekem is volt pár idős halam akik a szívemhez nőttek és majdnem mindegyiknél megfigyelhető volt a végstádiumban a bujkálás, az egy helyben lebegés valamelyik sarokban alul, vagy felül, esetleg egy nagyobb levél alatt. Az étvágytalanság majd az evés teljes beszüntetése. Volt olyan eset is, hogy különböző paraziták támadták meg és semmilyen kezelésre nem reagáltak végül fájó szívvel jégre kellett tennem a közel 15 éves márványsügéremet. Próbálkoztam intenzívebb szűréssel, gyakoribb vízcserékkel, ideális vízértékekkel, plusz vitaminokkal, idősödő halaknál vízbe oldhatókkal is amikor már nem nagyon ettek de igazából ilyenkor már nem segít semmi. Ha látod, hogy itt a vége ne várj, ne hagyd hetekig koplalni, vagy vegetálni. Ha betegség tüneteit mutatná igazából a kezeléssel járó plusz megpróbáltatások is feleslegesek, jégre kell tenni, sajnálom.
2017. szept. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, nekem is a szívemhez nőtt. Sajnálom a márványsügeredet; habár 15 év nagyon szép kor.

Enyém most még eszeget, betegségnek jelét nem látom, vízértékek tökéletesek. Meglátjuk. Az is a gond, hogy most a legagresszívebb hím rászállt nagyon (különben relativ békés a társaság). De, gondolom, ez is az élet rendje.

2017. szept. 20. 08:59
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Hát lehet, hogy akkor még nem ez a vég. Ha nagyon terrorizálva van attól is fakulhat a színe és az is jellemző, hogy bujkálnak ilyenkor. Persze az is lehet, hogy a gyengeség jeleit vette észre és azért támadja. Nálam egy nyasszai zebra hím a domináns minden más halat megkerget de különösen a nála nagyobb és békés rot-rot hím ingerli, néha neki is kifakul a színe de szerencsére nem terrorizálja folyamatosan és nem bántja csak meg-meg kergeti. Mostanában viszont nincs ideje az "uralkodásra" mert az összes energiáját lekötik a nemrég született aranysügérek, nyolcan vannak és már 5-6cm nagyok, nyüzsögnek, mindenhol ott vannak és teljesen hülyére veszik az "öreg harcost", azt sem tudja melyiket kergesse .:D Lehet nálad is megoldás lenne ha jobban megoszlana a figyelme. Nem tudom van e helyed bővíteni az állományt ha igen talán érdemes lenne, hátha békén hagyná, vagy nem csak őt zaklatná.
2017. szept. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!