Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudhatom, hogy a betta...

Cicababa01 kérdése:

Honnan tudhatom, hogy a betta halamnak ikrái vannak?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok úgymond a halak szaporodásának témájában. Most először van az akváriumomban ilyen csodaszép hal mint a Betta. Hallottam, hogy habfészekbe helyezik az ikrákat, de honnan tudhatom biztosra, hogy valóban ikrákkal teli habfészekkel van dolgom?
2017. szept. 13. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a bettád lecseréli a kocsiját egy nagyobbra, tudhatod, hogy az ikrák miatt lesz.
2017. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem most nem annyira áll össze.


Most van először bettád, egyes számban írod, ami azt sugallja, hogy 1 van.

Ha van habfészek, akkor hím, mivel azok készítenek habfészket. Ami viszont egyáltalán nem jellemző a hímekre, hogy ikrásak lennének, tekintve, hogy ők hím ivar sejteket termelnek...


Na most ha nőstényed van, az lehet ikrás, ellenben se habfészket nem fog építeni, se kiengedni nem fogja az ikráit, se megtermékenyítve nem lesznek.


Ha mégis van hím és nőstény, akkor jön csak az igazi kavarodás!

Ebbe már bele se megyek anélkül, hogy kiderülne, miről is van szó pontosan. Csak mert fölöslegesen ne jártassam már a pofám.


Úgyhogy írd le szépen, hány bettád van, milyen neműek, és hány akváriumban tartod őket. Ja, és egyenként hány literesek az akváriumok, amikben betta van. Ha 1, akkor az az 1 mekkora, és hány betta van benne, és milyen nemű.

Szóval úgy nagyjából mindent.

2017. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Ja-ja, egy kis információ jól jönne ha konkrét választ szeretnél kapni, bár az előttem író kolléga nagyjából felvázolta a lehetséges variációkat amiből kiszűrhető a dolog lényege.
2017. szept. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy eléggé kuszán írtam le a dolgokat. Szóval egy 100 literes nagy akváriumom van és 4 bettáról lenne szó. 2 hím és 2 nőstény van.


Második válaszoló, ha leírtad volna azt, amit nem tettél (mert nem akartad feleslegesen jártatni a pofád), elmondom, hogy nem lett volna felesleges, hisz' engem nagyon is foglalkoztat ez a kérdés és érdekel mindennemű segítség. Köszönöm, hogy eddig is időt fordítottatok rám és előre köszi, hogy ha még megdobtok plusz infókkal.

2017. szept. 17. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, hát ez majdnem a leggázabb felállás.


Az a csoda, hogy a 2 hím még nem nyírta ki egymást, ami nyilván nem a te érdemed, hanem az óriási mázlinak köszönhető, hogy 2 extrém békés harcoshalat fogtál ki.


De a konkrét harc hiánya ne nyugtasson meg, a puszta jelenlétük is akkora stresszforrás a másiknak, amitől hosszú távon leáll az immunrendszerük működése, és valószínűleg igen keserves körülmények között fogja elvinni valamelyiküket egy arra járó -és egyébként állandóan jelen lévő- kórokozó.

További problémát jelent, hogy addigra a kórokozó annyira fel tud erősödni, annyira el tud szaporodni, hogy már a normál immunrendszerű halak se fognak tudni ellen védekezni, és az egész állomány megbetegedhet, ami szintén nem a hosszú élet záloga 3 dekás díszhalaknál.


Úgyhogy első körben az egyik hímet mielőbb le kell valahova passzolnod, mert ez így nem működőképes.


Az 1 hím 2 nőstény szintén szélsőséges esetben akár működhet is, bár a gyakorlat itt is azt mutatja, hogy a párzási időszakon kívül sokkal inkább stresszelik, gyilkolják egymást, mint sem nyugalomban éldegélnének egymás mellett.


Ha már csak 1 hím marad, akkor 2 dolgot kell tenned.

Az egyik, rengeteg (tényleg nagyon sok!) búvóhelyet biztosítani, vízfelszínig érő növényekből, máskülönben elég jó esélyt adsz a fentebb leírt tragikus kimenetelű eseménysornak.

A másik, hogy ha van elég búvóhely, akkor figyeld őket.

Ha szekálás, rámenős kergetőzés, félrevonulás, letargia, stb jeleket látsz, szintén az a megoldás, hogy szétbombázd a kis csapatot.

Lehet, hogy lehet őket együtt tartani, lehet, hogy nem. Nem lehet tudni, egyed függő is.


Ami az ívást illeti, ha így áll a dolog, akkor az még odébb van.

De egyébként lég egyértelmű, olvass utána a nászuknak, a rituáléiknak, elég látványos, és az ikrák is egyértelműen láthatóak, amiket a hím "köpköd" bele a habfészekbe. Megjegyzem, egyébként általában az ívás is sikeresebb szokott lenni, ha előtte külön van téve a hím a nősténytől.

2017. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Igen az 1 hím 2 nőstény felállás működhet egy jól növényesített és bújókkal kiegészített 100-literes akváriumban. Nálam 300-literben volt 2 hím 4 nősténnyel, szerencsére a pózolástól és némi határvitától eltekintve nem volt különösebb gond. Nem én találtam ki, hogy így tartom őket csak rám maradtak de szerencsésen alakult a dolog és többi halam is megtűrte őket. Sajnos az egyik hímtől meg kellene válnod a többi érdekében. Egy ilyen szép halat bizonyára el tudsz ajándékozni, egy 40-literes kisebb akváriumba egyedül is jól elvan.
2017. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez már most nagy segítség volt! Az egyik bettával pedig megpróbálok kezdeni, majd valamit.
2017. szept. 18. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!