Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek mennyit kishalat...

Nektek mennyit kishalat szül/szült a Black Mollytok egy alkalommal?

Figyelt kérdés
Mekkora mérettől nem számít tápláléknak a szülőknél?

2017. szept. 15. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Elevenszülőknél minden táplálék, ami mérete miatt befér a szájába.
2017. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az enyém pont most van "áldott állapotban" :3

ez az első fekete mollim és pont azon agyalok a napokban, hogy át kellene tennem vagy sem szülőszobába, mert nem szeretnék sok kis halat, viszont ha csak pár lesz, akkor az úgy oké, mert nincs nagy akváriumom, viszont ha nem teszem át, megeszik őket...bár nincs hím mollim, de a nőstények elraktározzák a hím ivarsejtjeit és kb két havonta "szülnek"....nem tudom -.- nálad mi a helyzet?

2017. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

1. a szülő szobába való át tétel ajánlot.

2. A molly nem raktároz az a guppy és ők sem 2 hanem minden hónapban szül 1 megtermékenyítés 3-4 szülésre elegendő illetve a születő kishalak száma folyamatosan csökken. A mollykra ez nem igaz. Nekik kell hím is.

2017. szept. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[23:23 voltam]

az a baj ezzel, hogy mindenki mást mond

már én is tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést, mikor kiderült, hogy vemhes a halam, de írtam is hogy nem tudnék tartani sok kis halat, nincs rá egyenlőre lehetőségem erre az volt a válasz, hogy nyugi ő is elraktározza

úgy hogy egyik ezt mondja, másik meg azt mondja

2017. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

02:29-es vagyok

Rendelkezem 4 pár black mollyval. Külön tartom a hímeket a nőstényektől szülés után 1 hónap szunetük van így 2 havonta szülnek a vemhességi idő és a születendő kicsik száma függ az anya korától egészségi allapotától és az eledel is sokat nyom a latba. Általánosságban 60-70 kicsit szülnek nekem az anya 1 hetet tartozódik a kicsikkel így körülbelül 50-60 kishal marad meg. Elég kényes fajta ha gyorsan van viszatéve akkor a többiek szét szekálják és el is pusztulhat vagy elkap valamit a legyengült immunrendszere miatt. A nem megfelelő bánásmód hatására gyakran előfordul a hasvízkór és a darakór is. Ezért az anyát nem árt minimum 2 napra nyugalomba helyezni a szülést követően. Erre a célra vagy egy külön érre a célra létesítet akvárium vagy egy nagy méretű szülőháló a legalkalmasabb ha van külön medence akkor javallott az 1 hét hogy visszanyerje az erejét a második opciónál a szűkebb tér miatt maximum 3 nap ennyi idő alat nagyjából észhez tér. Ha szeretnéd megtartani a kicsiket az anyát bed külön szülés előtt a kicsiket pedig vedd el a szülés után ha csak meghatározót darabszámot szeretnél pl 5 akkor vegyél külön 7 darabot a többit pedig enged a többiek közé. Így is megmaradhat 1-2 de a külön vettek között is lehet elhullás. A kicsikét sóféreg lárvával,főt tojás sárgájával,apróra tört lemezesel vagy sera beby táppal lehet etetni először napi 4x 1 hét múlva napi 3x és így tovább . Kb 1 hónap múlva már mehetnek a közös aksiba a szülőkhöz.

2017. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálam az a helyzet, hogy jelenleg egy pár van és 6db kicsi. A szülés után egy szülő hálóba raktam a kicsiket ami kb 2-3 literes. Sajnos külön akváriumot most nem tudok beüzemelni nekik.

Megpróbálom kerülni majd a beltenyészetet vérfrissítésekkel.

2017. szept. 16. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

én is köszönöm válaszod nekem is sokat segített.

főleg,hogy mindenki azt mondta, hogy rögtön vegyem ki szülés után a kicsiktől az anyjukat

2017. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!