Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő akvárium összeállításról?

Figyelt kérdés
112l akvárium külső szürő 800l-h,2* 18w LED, dekoráció gyökér, nagy kövek, apró kavicsos talaj, szeretnék sok növényt.12-14db neonhal,10-12db Vörösúszójú pontylazac,2dbMeggyhasú sügér,4-5db baltahasú lazac,4-5 db algaevő harcsaféle. Mi társíthatók még, vagy mit cseréljek le. Várom a hozzáértők javaslatait.

#hal társítás #akvárium összeállitás
2017. szept. 26. 17:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
és 10db Ékfoltos razbóra
2017. szept. 26. 17:40
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon sok ekkora akváriumba, legalább a duplája kéne ha nem a triplája.
2017. szept. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ez 45 hal, majdnem 2,5 l halanként. de gondolom az elején lehet veszteség amíg beáll az egyensúly, ezért gondoltam hogy egy kicsit többel kezdek. hülyeség
2017. szept. 26. 18:45
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A meggyhasút egyértelműen azonnal száműzni kell, ilyen helyen nincs keresnivalója.


Nézzük a többit.

Az ilyen méretűeket, mint a 3 féle pontylazac, meg a razbóra, nyugodtan lehet úgy számolni, hogy centinként 1 liter.

Te ilyenekből felsoroltál kb 40 db-ot. Legyünk szerények, számoljunk csak 4 centivel.

Most járunk 160 liternél, és még semmilyen harcsaféle nincs a kanyarba se.

Szerintem ilyen rajhalakból 1-2 félét nézzél ki, ha 2 féle, akkor 8-10 fő körüli csapatokkal számolj.


Attól függ, mivel akarod őket kiegészíteni. Ha akarsz hozzájuk még valami aljzatlakót is, meg még valami nagyobbacska halat párban, mint pl a meggyhasút gondoltad ilyen célra, akkor inkább csak 2×8 fő.

Vagy 1×12-14.

Akkor még több lehetőséged van a továbbiakra.

Sokféle variáció van, kár ebbe részletesebben belemenni, mert neked kell eldönteni, mit akarsz, az biztos, hogy először kb meg kéne felezni ezt a létszámot.

2017. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"majdnem 2,5 l halanként"


Ami semmit nem jelent.


A hal / cm arány nem egy stabil viszonyszám.

3-4-5 cm körül lehet számolni centinként 1 literrel, tehát a legkisebbekre is 4 litert kell számolni.

Nem tudom, hogy honnan szedted, hogy a 2,5 liter halanként az jó, vagy mitől jó, de az az igazi hülyeség.


Na most ez a l/cm a testtömeg arányában exponenciálisan nő, egy 10 cm-es sügérre úgy rá kell (kéne) számolni felnőtt centinként 3-4 litert, mint a pinty!


(Azért mondom, hogy kéne, mert sügéreknél inkább a territórium játszik szerepet, ott nem igen használatos ez a "neonos mérce" de vízterhelés szempontjából helytálló, ekkora sügérre centinként 3-4 liter.)


"gondolom az elején lehet veszteség amíg beáll az egyensúly"


Szerintem most csináljunk úgy, mint ha ezt senki nem hallotta volna.

Ha hal pusztulás útján áll be az egyensúly, az régen rossz. Az úgy működés képtelen.

Nem megyek most bele a részletekbe, fölösleges magyarázkodni, a lényeg, hogy ez több szempontból is járhatatlan.

Lehet, hogy lesz 1-2 elhullás, benne van, de az nem az egyensúly beállása miatt lesz!

2017. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

rendben van megértettem h túl sok... akkor csökkentek a létszámon. ezért kértem a véleményeteket.

1. a veszteség és egyensúly beállása idézőjelben értendő, azon vagyok hogy az akváriumba kerülő halak jól érezzék magukat. próbálok ennek érdekében mindent elkövetni. most úgy állok a a 112l akvárium fel van töltve vizzel, benne talaj. a vederben ázik a gyökér. én meg olvasgatok h mit h kellene csinálni (így talaltam a 3l viz per hal

értéket)

2017. szept. 26. 19:16
 7/18 A kérdező kommentje:

akkor:1. az aljára 2db algaevőt

2. 10db Vörösúszójú pontylazac vagy ékfoltos razbora

3. 1pár meggyhasú

4. 2-4db Szekercelazac a tetejére


+ fér még valami ? az igazság h még egy neon rajt betennék , esetleg egy másik párban élőt

2017. szept. 26. 19:27
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

hullás az elején? csak akkor ,h ha ennyiire túltelepíted és nem várod meg a bejáratást...

a kérdésben levő hal mennyiség, 400 literbe elég..

nekem 600 literbe van 45 hal...

egy csapat rajhal, egy csapat corydoras meg 1 pár meggyhasú.

2017. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz még egy neon rajt, ne tegyél bele baltahasúakat. Azok ugyanolyan rajhalak, nem igazán jó ilyen 2-4 fős csapat. Fel kéne őket bővíteni, viszont akkor már nem fér el a neon.

Úgyhogy inkább hagyd ki a baltahasúakat, azokat úgyis szinte csak alulról látnád, annyira fent vannak mindig.

Ráadásul a ledes világítás is lehet, hogy erős lenne neki.

2017. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg az algaevő...

Szintén nagyra nő. Ami sokkal komolyabb vízterhelést jelent. Ilyen nagy halakból ekkora akváriumba így, hogy még rajhalakkal is bőven tele lesz, 1 párt bír el.

Úgyhogy vagy meggyhasú, vagy anci.

2017. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!