Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megnéznétek, kérlek, mi nő a...

Megnéznétek, kérlek, mi nő a sügerem szája alatt?

Figyelt kérdés

Pár hete látom ezt az 1-2 mm-es kis fehér kinövést. Gondoltam parazitára, de sokkal inkább olyan, mintha "saját anyagából" nőne, pici rózsaszín udvara vana szája alatt. Egyszer megnőtt kb. 3 mm-re, aztán eltűnt (lerágta?), majd újra nőni kezdett. Se rajta, se a többi halon nem látok semmit, hónapok óta semmi újdonság az akváriumban, vízértékek teljesen jók. Fagyasztottat és élőt (bolhát) esznek, néha tápot.

A hal maga jól van, igaz, "nyugdíjasan", már elmúlt 10 éves.

[link]

[link]

Köszi, ha segítetek!


2017. szept. 29. 14:36
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos nem tudom mi ez, lerágni biztosan nem tudta max ledörzsölni ha idegen anyag. Nem tűnik fertőzésnek és parazitának sem, talán valami bőrkinövés lehet ami jó indulatú. Nem próbáltad óvatosan letörölni, hátha csak valami ráragadt, bár nekem is úgy tűnik mintha a halon nőne. Sajnálom nem tudok segíteni és azt sem látszik, hogy mi ez egyáltalán. Tolj egy kis vitamint neki hátha újra elmúlik magától.
2017. szept. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én sem hiszem, hogy idegen anyag, mert egyszer már eltűnt, aztán újra nőtt. Ahogy írtad egy korábbi kérdésemre, öreg halaknál jönnek a bajok, vitamint még nem adtam nekik, mert elég változatosan esznek, de most nézek majd valamit.
2017. szept. 30. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!