Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzat illik legjobban...

Toma781 kérdése:

Milyen aljzat illik legjobban egy kakadu törpesügeres biotopba?

Figyelt kérdés
2017. okt. 8. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Homok, száraz falevelekkel betakarva
2017. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]

Én ilyenre gondoltam csak nem tudom hogy a fekete a fehér vagy ez a "river" illik jobban a kakadukhoz

2017. okt. 8. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a kvarchomok is barkácsáruházból
2017. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]

Akkor ez is jó a kakaduknak?

2017. okt. 8. 16:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Tökéletes. Most itt az ősz, gyűjts sok falevelet egész évre, pl bükk, magnólia. De akár körte, szilva, eper fa levele is mehet be, amelyik tetszik. Ha lelsz, akkor hibiszkusz, banán, mandula, tebang levél.

Ezeket szórd bele a vízbe, hamar elsüllyednek, 1-2 nap, aztán elrendezed szépen. Szeretik nagyon a halak, ez az őshonos környezetük.

2017. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget:D a közelben van is egy nagy eperfa ami ha jól tudom nem is volt permetezve már évek óta majd annak a leveleit össze gyüjtöm. Tölgyfa, almafa, nyírfa levél is mehet bele?
2017. okt. 8. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyat, hogy egyesek a csonthéjas fák leveleitől óva intenek, nekem a felsoroltakkal gondom nem volt még. A tölgy is mehet bátran. Én alapvetően a nagyobb, robosztusabb leveleket szeretem, mert tovább tartanak, lassabban esnek szét. Ki is szedheted őket időről időre, és kicserélni újra, de hagyhatod szét is mállni őket. Utóbbi kicsit problémásabb, ha vannak pl corydorasaid, mert folyton túrják a talajt, és a sok kis levéltörmeléket felverik, őket egyébként annyira nem is ajánlják törpesügérekhez, mert ha utóbbiak ikráznak, a mamlasz coryk zavarhatják őket.

Ebben a csoportban láthatsz sok szép törpesügéres, faleveles akváriumot: [link]


A leveleknél arra figyelj, hogy legyen teljesen száradt, ne legyen piszkos, gombás stb.

2017. okt. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És az égertobozt mennyi időnként kell cserélni?
2017. okt. 9. 21:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Évente, vagy amikor jónak látod.
2017. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam fekete Lio Fil(R) van!!!! Nagyon élvezik a többi nem-sügér halfajtával is, és nagyon szépen kihozza a narancssárga színüket!!!!!!!!!!!!
2018. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!