Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam két szumátriai díszmárn...

Kaptam két szumátriai díszmárnát, de sajnos a levegőztető elromlott az akváriumban, mar régóta nem is használtam. Nem lesz bajuk addig amig holnap beszerzek egyet?

Figyelt kérdés
Nem szeretném őket kínozni, es eddig jól meg vannak.

2017. okt. 9. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a legkisebb baj. Szumit kb 120 litertől lehet tartani, 8-10 darabot, mert rendkívül veszekedős, verekedős temperamentumuak m ég csapatban is, hát kettesben, és nem is érzik jól magukat ketten, mert rajhal. És nem kell levegőztető, egy külső szűrőre lesz szükséged amely elbírja ezt a méretű akváriumot. Ha belerakod őket egy kis akváriumba levegőztetővel az kínzásnak számít, amit mint említettél nem szeretnél.

Itt olvashatsz róluk: [link]

2017. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget. Hat el sem tudtam kepzelni mennyi dolgom lesz azzal hogy orokbefogadtam ezt a ket csoppseget. Neztem egy nagy akvariumot es szurot azt holnap meg is veszem nekik, illetve veszek meg par halat hozzajuk hogy jol erezzek magukat. Megegyszer koszonom. :)
2017. okt. 9. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Hű...

Jól belenyúltál. Problémás halak tudnak lenni nem megfelelő helyen. Igazából 2 ajándék kishal miatt belevágni egy olyan aksiba, ami jó nekik... hát kicsit irreálisnak tűnik, ha egyébként nem volt tervbe véve egy bazinagy akvárium, meg egy aránylag jelentősebb kiadás.

Jó kis ajándék...

2017. okt. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

... nem is vagyok biztos benne, hogy jó ötlet venni még hozzájuk szumikat.

Persze, rajhalak, így lenne az optimális, de erős a gyanúm, hogy ebben az esetben több problémát okozna, mint amennyit megold. Pláne ivarérés után.

2017. okt. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!