Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért haltak meg a halaim?

Miért haltak meg a halaim?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem 4 neonhalat, 4 guppit meg 2 plattit és reggelre meghalt egy platti és egy guppi. reggel adtam neki enni, van szűrő is, éés a víz meg 24-26 fokos. mi lehetett a baj?

2017. okt. 11. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Régi halak pusztultak el? Vagy ezek voltak az első "telepesek"? A legvalószínűbb szerintem, hogy a vízminőség nem volt megfelelő. Ha új az akvárium, akkor azt be kell állítani. Előkészítőzni, hogy nehéz fémeket és fertőtlenítőket (klór) ne tartalmazzon. Ezen felül számít, hogy milyen anyagokkal töltötted fel az akváriumot. Baromi szép, ha van benne gyökér, de ha nem megfelelő előkészületek mellett teszed be a vízbe savassá válik tőle a víz. Egyes kövek is csinálhatnak hasonló bajt. A guppi aránylag jól tűr. Ha az is elpusztult akkor nagy baj lehetett. Továbbá erősen esélyes lehet az is, hogy valamelyik hal beteg volt. Ezt a jövőben úgy tudod kiküszöbölni, hogy csinálsz egy külön, ksiebb aksit amiben 1-2 napig külön tartod az új halat. Természetesen a "fő" akvárium vizéhez szoktatod közben. Ha elpusztul, akkor ez van. Ha nem, akkor mehet a többihez. Ha a víz hideg lett volna, akkor darakórosak lettek volna először nem pedig elpusztulnak.
2017. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kis akvárium, kínai hulladék felszerelés, össze nem illő halak, nem megfelelő szállítás és telepítés miatti sokk.

Kezdőknél és kereskedelmi szemléletű kereskedéseknél gyakori.

2017. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mert rossz a vized.
2017. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez fogós kérdés...

Nem tudunk előzményeket, jó esetben egy előkészített bejáratott akváriumba vitted őket haza, mert tájékozódtál mielőtt megvetted őket. Akklimatizáltad is mielőtt az akváriumba tetted.

Kezdőként vagy eleve beteg halakat vittél haza, vagy sokkot kaptak, esetleg a hazaszállítás minőségében keresendő a hiba. Időjárástól függőben én hűtőtáskában szállítom a halas zacskót, persze jégaksi nélkül. Az üzletben meleg van, kint pedig hűvös, a víz hamar kihűl.

Ezt a 24-26 fokot nagyon nem értem, most vagy 24 vagy 26, de mindkettő nem lehet...

2017. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!