Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium vizemnek nincs...

Akvárium vizemnek nincs Karbonátkeménysége, az baj?

Figyelt kérdés
Vettem vizkeménység mérőt, Neptun gyorsteszt. Megmértem a vizem gh14 kh 0. Kezdő vagyok, olvasgattam mielőtt belekeztem e szép hobbiba. Viszont sehol nem irják hogy mivan akkor ha nincs karbonátkeménysége a vizemnek. Kissebb igényű növényeket szeretnék. Arra lennék kiíváncsi hogy ez a víz megfelel e. Ill mivan ilyenkor ha nincs karbonátkeménysége a vizemnek.
2017. okt. 17. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos nem kevertél össze valamit?

Milyen vizet használsz, sima vezetékes csapvíz?

Amúgy nem túl jó.

2017. okt. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csapvizet pihentetem mindig a vízcsere előtt, akvárium vizét töbször is probáltam mérni. " A kémcsövet a jelölésig töltöm a Sárha folyadék azaz zöld kupak cseppenként adagolom a mérendő vízhez, Lila szinűre kellene válltania pár csepp után, de nem vált szint a víz ugyan olyan átlátszó marad.
2017. okt. 17. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:

A mérőpoharat meddig töltöd? Ugye egy mérésnyi egység az 5ml.

A vizet hiába pihenteted, karbonátkeménysége akkor is lesz. Ha nincs, az azt jelenti, hogy nagyon lágy vized van. Az sem tragédia, de szerintem, valamit elmértél:)

2017. okt. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos van változó keménység, csak a teszt becsapós tud lenni. Az csak kalciumot meg magnéziumot mér, de más is adhat keménységet.

Bonyolult ez a pancsometria, nem is értek hozzá annyira, azért nem is mentem bele jobban.

Összerázod a vizet csepegtetés közben is? Gyakran kell rázni.

2017. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!