Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kergeti a hím gyöngygurá...

Miért kergeti a hím gyöngygurámi a nőstényeket?

Figyelt kérdés

Az akvárium kb 130literes, direkt úgy vettem őket, hogy egy hím és két nőstény legyen.

Amikor a közelébe mennek a nőstények a hím néha elkergeti,odacsíp vagy megkergeti őket.

Ez normális vagy valami nem ok?

Az aksi dús növényzetű, mellettük ékfoltos razbórák meg házmesterhalak vannak, nincs túltelepítve sem.

A segítséget, értelmes válaszokat megköszönném.



2017. okt. 18. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem elkergeti, azok elmenekülnek.

Hím : meg akarja ..... izé ..... na, őket. Pontosan azt akarja.

2017. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor ez náluk normális ?

Nem nagyok, de szerintem ivaréredtek lehetnek mert szép színes a hím, és egyidősek.

Az lehet esetleg probléma ha a víz 26-27 fokos ?

Próbálom kicsit hűteni, a vízmelegítő így is 24fokra van állítva, de 26-27fok szokott lenni az aksi.

2017. okt. 18. 20:12
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocs, véletlenül privátban küldtem...
2017. okt. 18. 20:12
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Fiatal állatoknál ez inkább területvédés. Ha elkezdi a hím a habfészek építését az már az ivari érettség jele, akkor a viselkedése is megváltozik, akkor majd nem kergeti el, hanem a habfészek alá próbálja terelni a kiszemelt nőstényt. Mint látod szegény nőstények mindig irányítva vannak vagy ide vagy oda.:D Ezért jó ha többen vannak ( több is lehet kettőnél) és dús a növényzet. Általában nyugodt viselkedésű békés halak nem jellemző a komoly bunyó és csipkelődés max 2hím között és ikrázáskor, na és persze szűk helyen. Kedvenc halaim közé tartoznak.:D
2017. okt. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!