Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy kb.5-6 literes akváriu...

Van egy kb.5-6 literes akváriumom. Szertnék bele díszhalakat venni. Minél színesebbeket, (lassabb úszókat) milyen fajtákat vegyek? Milyen eledelt hozzájuk? és mijen ajzatot az akváriumba? ÉRTELMES VÁLASZOKAT KÉRNÉK

Figyelt kérdés

2017. nov. 3. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
5-6 literes? Hala(kat)? Ne már!
2017. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolnék én értelmesen, csak nem látom a 0-kat a kérdésben! :D
2017. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy milyen halat veszel, kajára meg pláne ne költs. Teljesen fölösleges, ilyen kis vízmennyiségben kínzókamrába teszed, ami egyenértékű a halálával néhány nap leforgása alatt.
2017. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
6%

Ajánlom a Neonhalat a Királylazacot a Kolibrihalat a Guppyt az Endler guppyt a Xifot és az algaevő halat bár az nem túl színes de én szeretem

Ha jól tudom ezeknek jó a sima kavicsos talaj.

És szerintem sima haltápot esznek de ha bemész egy díszállat kereskedésbe és megkérdezed akkor ott megmondják

2017. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Azt meg nem is merem mondani, hogy mennyit vesz el az öt literböl az üveg, az aljzat és a dekoráció. Plusz amit fent elhagyunk, mert senki nem tölti csurig az akit. Kb 3.5 - 4 liter lesz a vége. Gumihalnak elég. Mondanám a garnélát, de de ez tényleg nagyon kevés. 1 halnak jár öt liter. De ha egyedül van, hát az magánzárka kategória.
2017. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, megnéztem pár oldalt, lehet inkább neked kellett volna. Pár mondat amiegmaradt bennem.

" nano akvárium kapható 8-35 literig

A kisméretű akvárium se biztosít nano- halaknak elég életteret.

Nano halakról elmondható, hogy szinte kivétel nélkül csapahalak, 35-40 literre 8-10 egyeddel számoljunk.

Ha csak csigát tartunk 8 liter a minimum.

Ezek után mi a terv?

2017. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

" Ajánlom a Neonhalat a Királylazacot a Kolibrihalat a Guppyt az Endler guppyt a Xifot és az algaevő halat"

Hol is kezdjem....

Neonhal 80 liter minimum és rajban tartható.

Királylazac 60 liter négy hal.

Kolibrihal 60 liter öt hal.

Guppi 30 liter három hal.

Endler guppi is 30 litertől tartható..

Algaevő, ha anci akkor 100 literre egy pár.

Akkor még nem esett szó, a hőmérséklet szükségletekről, vízminőségről eceterá....

"szerintem sima haltápot esznek"

Fagyasztott termékeket esznek, a haltáp semmire sem jó.

" bemész egy díszállat kereskedésbe és megkérdezed akkor ott megmondják"

Ott azt is megmondják, hogy aranyhalat tarthatsz gömbhallal 10 literben, mert az eladás az érdekük, hogy visszajárj pótolni az elhullott halaidat, nem pedig a szaktanácsadás.

Ezek a halak alsó hangon elélnek három évig, de sajnos kevesüknek adatik meg, hogy normális körülmények közé kerüljenek, így jó ha a többségük egy hónapig húzza mire kínhalált hal. Mindezt az utána olvasás hiánya miatt....

2017. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora akvárium nincs is. Lehet, hogy csak a térfogatszámítás nem erőssége. Le kell mérni az éleket.

...vagy troll.

2017. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

" Ekkora akvárium nincs is. Lehet, hogy csak a térfogatszámítás nem erőssége. Le kell mérni az éleket."

De-de, van láttam már :D

Régen gyártottak ekkorát is. Nekem is megfordult a fejemben, hogy a kérdés nem valós, de ismerve az embereket, 2 literbe is képesek hallevet poshasztani.. aztán jön a kérdés, mi lehet a baj...

2017. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos árulnak ekkora akváriumot. Nekem is volt, igaz én növényeket szaporítottam benne meg gyógyszeres gyorsfürdetésre használtam, arra tökéletes volt, de sajnos nagyon sokan potenciálisan ilyen akváriumot vesznek haltartásra, amire nem alkalmas.
2017. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!