Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ez a fehér "por",...

Mi lehet ez a fehér "por", ami a vízben kavarog az új szűrő beindítása után három nappal?

Figyelt kérdés

Szombaton indítottam be az új külső szűrőmet, és tegnap óta azt látom, hogy valami finom szemcsés por kavarog az akvárium vizében. Mindent előírás szerint csináltam, átmostam a tölteteket, a csöveket. Talajtakarítás és vízcsere után indítottam az új szűrőt. A vízértékek rendben vannak. A régi (egy belső) szűrő is működik most még. Ilyen szűrőt vettem: [link]

a gyári cuccot hagytam benne

Nem tudom eldönteni, hogy ez valami szilárd por lehet, vagy esetleg mini légbuborékok? A halak kakájában is megjelentek ezek a részecskék. A halak egyébként jól vannak, ahogy én látom.


2017. nov. 6. 16:39
 1/2 anonim válasza:
0%
Drog,abban csempészték!
2017. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Ha te aki látod nem tudod eldönteni, akkor én mit mondhatnék?:D Én arra tippelnék hogy jól felkavarta a vízben lévő lebegő részecskéket és mivel még új a szűrőközeg a finomabb részecskék még átjutnak rajta, ha ez van akkor mostanra már megszűnt a gondod. Minden esetre ha por, ha gáz (mert azért a szűrőanyagból is szabadulhatnak fel gázok ha csak átmostad és nem áztattad kicsit) egyik sem jelent veszélyt a halakra nézve. Piszkáld meg egy hurkapálcával, ha por akkor lebegni fog, ha gáz akkor felszáll vagy eltűnik, valahogy azonosítsd be, hogy legalább tudd mi ez a valami.:D
2017. nov. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!