Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy akváriumom,56l, fel...

XYz232323 kérdése:

Van egy akváriumom,56l, fel lett töltve ioncserelt vízzel, és kapott beállt akvariumbol vizet, keménysége 9nk, ph 7,5. Többi lent?

Figyelt kérdés

Szűrő van, porlasztot is tettem be, ezen kívül van víz melegítő, díszek amik bekerültek többször át lettek mosva, (kavicsok, műanyag növény),

Biztonság kedvéért kapott még tetra aqvasafe vizkezelot, hőfok 25-26, tegnap délután egy hím bettát tettem be, nem akartam mindjárt több hallal indítani, reggelre elpusztult, a víz kristalytiszta, egyszerűen lövésem sincs mi lehetett a baj, esetleg van ötlet ?

Köszönöm.


2017. nov. 13. 12:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Van teteje, (tudom a bettának kell) egyébként lámpás, nem tudom ez számit e, illetve előjel nem volt, szépen uszkalt, nezelodott, bújócska, aztán megint körbe körbe...
2017. nov. 13. 12:38
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért ioncserélt víz? Nem desztillált víz kellett volna?
2017. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Aqvarisztikahoz használható ioncserelt víz, úgy tudom a desztillált nem jó.
2017. nov. 13. 12:48
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Én rendes csapvízzel töltöttem fel, két napig állt, tettem bele vízlágyítót. Semmi baja a jószágoknak, élnek, mint hal a vízben.
2017. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Minimális csapvíz van csak benne, hogy ne legyen túl lágy, kútból jön, 40nk-s...
2017. nov. 13. 13:43
 6/15 anonim ***** válasza:

az első kettővel ne foglalkozz , nem kompetensek enyhén szólva... :D



a bejáratás meg volt? 56 literbe 1 halnak elvileg nem kellene ammónia parának lennie. járasd a szűrőt pár napig aztán vehetsz más halakat, a betta nem társas akváriumba való, a motoros szűrő se épp optimális neki.

inkább más halakat vegyél, h ha bettához ragaszkodsz akkor szerezz be egy szivacsszűrőt és legalább 27-28 fokos legyen a víz.

2017. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Bezzeg az utolsó, csak úgy keni vágja.

Először igénytelen halakat tegyél bele, amik bírják a gyűrődést.

2017. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
milyen vízlágyítót tettél bele? :D egy kis alap kémia nem ártana , mert félrevezetsz másokat, igénytelen hal meg nincs csak igénytelen akvarista, aki olyan mint te.
2017. nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Callgont... 😂😂, hagyjuk mindegy, szivacsos szűrő van benne, nem lesz társas akvárium, kap 3nostenyt és doszt, de elvileg az ertekek jók, nincs ötletem mi lehet a baj, gondoltam a minimális kutvizre, nehezfem tartalom miatt, de be van vizsgalva, ivoviznek van minositve, tehát ezt is kizarnam, de esetleg van rá valami teszt? Más ötletem nincs.
2017. nov. 13. 16:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"kap 3nostenyt és doszt, "


Na, hát akkor nem csak 1 hullád lesz, hanem 3. További sportsikereket kívánok.


-A víz "kristálytisztaságát" maximum tesztekkel lehet vizsgálni, mivel ami veszélyes, az láthatatlan.


-Ha a vízparamétereket nem olyanra lőtted be, mint a bolti , simán bestresszelt, vagy sokkot kapott.

Napokig, nagyobb változásnál akár hetekig kell lassan ideálisra belőni a vizet.


-Ekkora térben kb 1:1000 esély van rá, hogy egymás mellett tudjál tartani egy háremet.

2017. nov. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!