Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy akváriumom,56l, fel...

XYz232323 kérdése:

Van egy akváriumom,56l, fel lett töltve ioncserelt vízzel, és kapott beállt akvariumbol vizet, keménysége 9nk, ph 7,5. Többi lent?

Figyelt kérdés

Szűrő van, porlasztot is tettem be, ezen kívül van víz melegítő, díszek amik bekerültek többször át lettek mosva, (kavicsok, műanyag növény),

Biztonság kedvéért kapott még tetra aqvasafe vizkezelot, hőfok 25-26, tegnap délután egy hím bettát tettem be, nem akartam mindjárt több hallal indítani, reggelre elpusztult, a víz kristalytiszta, egyszerűen lövésem sincs mi lehetett a baj, esetleg van ötlet ?

Köszönöm.


2017. nov. 13. 12:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"ivoviznek van minositve, tehát ezt is kizarnam,"


Én se hinném, hogy ez lenne a baj, de egyébként kizárni ettől még nem lehet! Simán ivóvíznek minősítenek olyan vizet, ami nem jó halaknak, mert nem ugyanarra tesztelik, ráadásul a kútvíz minősége változik.


De első körben én arra tippelek amit mondtam, hogy az addigi helyén nem olyan volt a víz.

Márpedig a kicsit rossz víznél ezerszer rosszabb a hirtelen változás, akkor is, ha az elvileg jó irányba változik.

2017. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is a beszoktatási idő elhagyására, vagy rövid idejére tippelnék. A víz hőfoka is gond lehet ha 28-30 fokos vízből hirtelen 25-26 fokra került ami amúgy is kicsit kevés de szoktatás nélkül komoly probléma ekkora különbség. Ekkora helyen ne tarts nőstényeket mellette, ivarérett korban komoly problémák lehetnek belőle.
2017. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Vizet folyamatosan melegítettem, a kereskedesbe kb 1literes izébe volt, se fűtés semmi nem volt benne, tehát akkor csapvíz fele kéne elmennem vizűgyileg ? Valószínű ezt kurhattam el, nem gondoltam hogy a kereskedesben annyival rosszabb a vizminoseg, egyébként eddig mindenki azt mondta hogy bettáknak a 24-26 a megfelelő hőmérséklet...
2017. nov. 13. 18:13
 14/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy volt valami központi fűtés, szűrés a boltban, de ha tényleg szűrő meg fűtő nélkül volt, akkor kb már akkor a végét járhatta, mikor megvetted...
2017. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
A beszoktatás nem csak a hőmérsékletre vonatkozik hanem az új vízhez való szoktatáshoz is amit úgy szokás csinálni, hogy a hozott vízhez több részletben hozzáöntünk apránként az akváriumunk vízéből. Hogy mennyi idő kell az a két víz különbségein múlik van, hogy elég pár óra, van, hogy egy nap is kevés, ilyenkor nyilván karantén akváriumban és nem a szállító zacskóban történik a szoktatás. A 24 fok nagyon az alsó határérték, 26 foktól fölfelé már jó, ez alatt ne tartsd, én 27-28 fokot ajánlanék. Simán elképzelhető, hogy sokkot kapott a hirtelen változástól, ahogy a kolléga már előttem írta ezt akár az ideális víz is előidézheti ha túl nagy és gyors a változás mértéke. Kár ezen agyalni, legközelebb olyan helyről vásárolj ahol jobb körülmények között tartják őket és szánj időt a beszoktatásra. Most pedig várj pár hetet amíg beindulnak a növények és beáll kicsit a víz, néha etesd meg a szűrőbacikat egy csipet halkajával. Sok sikert a továbbiakhoz.
2017. nov. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!