Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A páncélos harcsák az akvárium...

A páncélos harcsák az akvárium egyik végében egy csoportban fel le úszkálnak és csak akkor túrják a talajt ha etetésvan és akkor is csak egy kis ideig. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm két hete felszámolta az akváriumát és átköltöztett hozzánk 20 pácélosharcsát, 2 ancit (egy a szállításnál elhunyt),7 lándzsafoltú lazacot,7 neonhalat, 1 tetrát, 2 nagy tarka páncélosharcsát. Az akvárium lakói elötte 2 vitorláshal volt, 1 Gurámi, 1 üvegharcsa. Két hete a költözés óta a páncélosharcsákból 10-12 egyfolytában az akvárium egyik végében fel le úszkál megállás nélkül és csak akkor túrják a talajt ha etetés van. a Foltos páncélosharcsák nyugodtan túrkálják a talajt csak az albínók csinálják.A többi halnak látszólag semmi baja nincsen. 2 napja cseréltem vizet és azóta 3 lazac elkezdte ugyanazt csinálni mint a kis páncélosok csak az akvárium másik felében. Úsznak a rajjal együtt 1-2-3 kiválik a rajból (mikor mennyi)és elkezd fel alá úszkálni azután újra csatlakozik. Mi lehet a baj? 400 literes az akvárium és nagyon kezdő vagyok, mivel rokonomhoz való költözés során csöppentem bele. Kérlekszépen segítsegetek, mert nemszeretném ha a halacskák rosszuléreznék magukat.

#akvárium #Pácélosharcsák #egycsopotban
2017. nov. 15. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a "fel-és-alá" egy normális dolog; de azt nem hiszem, hogy egész nap csinálnák.


Annál még nekik is több eszük van!:):):):)

Amúgy mikor is "fúrkálnának", hogyha nem az etetéskor. Mert ha nincs bent éppen flamó, akkor mit ennének?



Nálam is fel-le, vagy oda-vissza kóringyálnak sokszor, de ezek ezzel szórakoztatják egymást és magukat.

De lehet, hogy csak pusztán még szokatlan a hely nekik.

2017. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egy kicsit megnyugodtam, mert azthittem valami bajuk van, azért csinálják. Tegnap Este lámpaoltás után egy órával még nézegettem őket és szépen elvegyültek, nem tobzódtak a sarokban. Ma viszont ugyanazt csinálják. 20 páncélosból 10-12 a sarokban fel le úszkál (olyan mintha nézegetnék magukat az akvárium tükröződő falában). Amúgy tényleg ezt csinálják egész áldott nap, ezért ilyedtem meg. Mégegyszer köszönöm a választ.
2017. nov. 16. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

a kulcsszó: béllégzés :)

azért a vízcserét ne sajnáld mert van bőven halad.

2017. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerinted egy ekkora akváriumban milyen időközönként érdemes vizetcserélni?
2017. nov. 16. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:

amikor a nitrát 50 mg/l felett van :) (jobb ha kevesebb)


pontosabbat nem tudok modani, de 2 hetente 15-20% az alja :)

2017. nov. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2017. nov. 17. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!